• pemga
    #10
    Hmm, szerintem az egyetem, mint minden más, egy lehetőség. Persze hogy nem univerzális megoldás, de szerintem nem is akar az lenni. Én legalábbis nem érzékeltem, hogy kifejezetten csőbe akartak volna zárni; gyakorlattal, laborokkal (akár külső cégekkel is) mindenre volt lehetőség. Aki akart. Utcáról beesve szerintem jóval kevesebb esély lett volna ilyen helyeket végigjárni. Nekem inkább pont olyan tapasztalataim vannak, hogy az egyetemi pörgés után a "real world"-ben egy hatalmas kézifékes megtorpanás volt. Tulajdonképpen ezért is mentem vissza csinálni még egy diplomát... Olyan témát csináltam amivel szinte kiröhögtek, de engem ez érdekelt, hagyták és lehetett találni is hozzá őrült embert. Amúgy akiket ismerek mind csinál meló mellett valamit, aminek szerinte értelme van. Akár saját magának, akár másoknak. De szerintem ez nem csak IT-ben van így. Valamiért úgy látom, hogy az egyetem jobban tolerálta azokat akiknek ötlete volt, mint a cégek (akiket eddig láttam). (Hacsak nem csinál sajátot, ami megintcsak roppant elterjedt, és nem elsősorban a pénz-kivételi formára gondolok. De ehhez meg vevőt találni nehéz persze :)) Tényleg, milyen a körkép most Dubaiban? :)