• galocza
    #46617
    miért vezetjük félre a népet?
    7-tel lejjebb a válasz. az egyetlen igaz, amit sikerült kipréselned, az a modern hardveres dolog.
    ősi, 10+ éves i7 920-am van, húzatlanul. bírná a 4000mhz-et (másfélszeres órajel!), megvan hozzá a hűtő, a ram, megsütöttem, menne stabilan. de minek? 3 éve jött hozzá egy 1050ti, a ram megvan vagy 4-5 éve, 16gb, samsung raidem kb 8-10 éves, a wd 3-4. mindenre elég, ami nekem kell.
    vegyek új hardvert, h elfuttassa a win10-et? vegyek win10et, h menjen az új hardver? hülyeénvagyokmá'?
    win10-zel munkahelyemen állandó probléma van amúgy. amit nem kötnek orrunkra, h az összes lúzer win10 júzer bétateszter a nagyvállalati felhasználóknak (ez szerepel hivatalos ms dokumentumokban), akik ezer-tízezerszám veszik a licenszeket.
    nem véletlen, h az összes feature update-tel rengeteg gond volt a mezei felhasználónak, aki "ingyen" frissített w7/8/8.1-ről w10-re. nem ingyen volt. ezek a felhasználók a jogukat adták egy stabil működő rendszerhez azért a jogért, h kísérleti patkányok legyenek.
    a win10nél amúgy illogikusabb és mégis hülyegyerekesebb rszrt még nem láttam amúgy. semmi nem ott van, ahol kultúrember (w3.1-w10) keresné, s akkor sincs a megszokott gazdagsága a lehetőségeknek.
    atyám vett egy laptopot, legális, előretelepített w10-zel. nekem kellett vért pisálnom, h az új frissítés által igényelt 12gb+ helyet előteremtsem a 30gb(!) partíción. hivatalos win10, hivatalos eladó, aki nyilván az ms által adott számok alapján telepítette előre.
    fu win10. fu ms (pedig őket kezdtem megszeretni kb 10 éve, tudod, amikor a tologatós lepkéddel játszottál).
    Utoljára szerkesztette: galocza, 2020.06.24. 20:10:37