Mi is ez, hogyan kell használni?
  • Lac85k
    #1871
    Sziasztok!



    Tanácsot vagy segítséget szeretnék kérni papal-al kapcsolatban.



    Eladtam az angol ebay-en egy számítógép alkatrészt 90.000Ft értékben.

    120.000 Ft értékbiztosítással küldtem postán a vevőnek.

    Megérkezett az alkatrész,pozitív értékelést adott ebay-en.



    4-5 hónappal később a paypal-nál indított egy vitát,azzal a hazugsággal,hogy az első naptól kezdve nem működött az alkatrész.

    Paypal-nak elküldtem a bizonyítékokat, az ebay-en leadott pozitív értékelést,és a posta feladóvényt.

    Írtam nekik,ha nem működött volna az első naptól kezdve,miért adott a vevő pozitív értékelést,és miért nem kért segítséget a postán?Hiszen biztosítva volt a csomag,a megérkezéstől számított 3 napon belül lehetett volna jelentkezni ez miatt.



    A paypal-t ez nem érdekelte,a vevő javára döntöttek,hogy küldje vissza nekem az alkatrészt,én meg fizessem vissza a pénzt érte.



    Azt írták az ebay és a paypal két külön cég és az ebay értékelés nem számít bizonyítéknak.

    És hogy újra eladhatom az alkatrészt,vagy meg is tarthatom.



    (teljesen abszurd)





    Nem vettem át a csomagot,mert egyrészt ezzel elismerném a hazudozó vevő állítását,hogy az első naptól nem működött a cucc,másrészt ezzel még volt egy sanszom,ha nem érkezik vissza hozzám a csomag,akkor dönthettek volna az én javamra,valamint,ha a vevő közel fél év használata során tényleg meghibásodott,akkor teljesen használhatatlan,és értéktelen.



    A posta nyomkövetés alapján még mindig úton van a csomag a címemre.



    Írtam a paypalnak,ezt is,hogy a csomag soha nem érkezett vissza hozzám,de ez sem érdekelte őket.



    Most lezárult az ügy,paypal már kifizette a vevőnek a pénzt,de még van 2 hét fellebbezés.



    Most mínuszos a paypal számlám.

    Amennyire utána olvastam nem tudnak levonni a bankszámlámról,azon a számlán nem tartottam pénzt.



    Nem tervezem visszafizetni-feltölteni pénzt egy ilyen hazugság miatt,de jó lenne,ha a paypal elismerné,hogy nekem van igazam lenullázná a mínuszos számlám és nem nézne teljesen hülyének.







    Ha van Valakinek bármi építő jellegű javaslata azt szívesen olvasnám!



    Köszi szépen!