Elegáns Univerzum - húrelmélet és a többi vad elképzelés. Lehet-e...?
  • Grusi
    #1
    Igazából kissé félve nyitottam meg e topicot, hiszen mostanság divat, hogy mindenkit leszúrnak, aki meg mer nyitni egy-egy új témát, ám úgy gondolom, hogy e dokumentumfilm-sorozatnak érdemes egy saját zugot szánni.

    Előre le kell szögezni, hogy a film nem a fizikusok számára készült, hanem fizikusok készítették olyan átlagembereknek, mint amilyen én vagyok. Szó van benne a mostanság újult erőre kapott húrelméletről, párhuzamos dimenziókról, és a gravitáció rejtélyes gyengeségéről - igencsak vad elképzelések. Ha érdekel a film, a Google videon megtalálható mindhárom rész, ha van szabad három órád, igazán érdemes megtekinteni - talán újat nem tudsz meg belőle, talán néha zavarni fog, hogy mennyire "hülyének" néznek a sok képi magyarázattal, de biztos vagyok benne, hogy nem érzed majd elpocsékolt időnek. Várom az esetleges hozzászólásokat, kíváncsi vagyok egy-egy igazi fizikatudor véleményére az ilyen vad dolgokról, mert bár közvetlenül semmiféle kihatással nincsenek az életünkre, jó érzés (lenne) belegondolni, hogy a világegyetem cseppet sem olyan statikus, "szabályos" hely, mint amilyennek tűnik.

    (A filmsorozat amúgy nemrég a Spektrumon és a Discovery-n is látható volt.)

    Első rész | Második rész | Harmadik rész

    U.i.: alapfokú angoltudás nem árt... :)