• Orgi-CRPD
    #22
    Koszi, de nem erre iranyult a kerdesem. Mondok egy peldat, hatha leesik mire gondolok pontosan:
    Letoltok egy filet, pl. 'Metallica - Enter Sandman.ogg'. Tok evidens h fizetnem kene erte, de senki ne mondja nekem azt h fejbol kell tudnom az osszes eloado osszes szamanak az odavago szerzoi jogait. Milyen alapon buntetnenek meg engem? Ha nem ismerem a torvenyt es megszegem akkor megbuntethetnek -> ha nem ismerem az adott letoltott adat szerzoi jogiat es megsertem azt akkor megbuntetnek. Es ha csinalok egy fenykepet amire asztmondom h penzbe kerul, majd kirakom egy weboldalra es aki megnezi az oldalt azt feljelentem h megsertette a szerzoi jogaimat es lehuzom x osszeggel buntetes cimen? Ez normalis? Mert itt gyakorlatilag ugyanerrol van szo.
    Barki mondhatja azt h 'bocsi, nemtudtam h ezt a szamot/filmet nem szabad letoltni'. Az adott adat megosztasa persze mar mas teszta, hisz ott nyugodtan mondhatja/mondhatna a jogszabaly, hogy pl.: 'megosztani csak olyan dolgot lehet amirol a megoszto tudja h az adott adatnak milyen licensze van.'

    Ezek a szerzoi es szomszedos jogok rengeteg problemas kerdest vetnek fel. Sajnos a hatalom (beceneven a penz) a kiadok kezeben van, akik keptelenek olyan filmet/zenet forgalmazni amiert az emberek hajlandoak lennenek fizetni. :-D

    -Orgi-