• BiroAndras
    #201
    "Ahhoz valóban nagyon sokat kell keresned, hogy az esetleg érkező 2-3 gyereked mindegyikének budapesti lakást tudj venni."

    Ez nem számít. Ha az egész casládot nézem, akkor tök mindegy, hogy ki fizeti a lakást. Ha én megveszem a gyerekeimnek, akkor nekik lesz "felesleges" pénzük, amit pl. autóra fognak költeni.

    "Az egész együtt Bp-en minimum 80 milka."

    De akkor az én egy szem keresetemből 3-4 családnak vettem lakást. Azért ez nem így működik.

    "Egész életedben úgy 20-40 milliót dobsz ki autóra."

    És?

    "Szerintem a lakás sokkal lényegesebb kiadás"

    Albérleteben is el lehet lakni, ha van kivel megosztani a költséget. Ez kb. olyan, mint taxizni autó helyett.
    És a lakáshoz képest a kocsi nem nagy tétel, nem ezen múlik, hogy van-e lakása az embernek.

    "Hitler is teljesen racionális volt a saját értékrendje szerint."

    Na azért ne akarjál már hozzá hasonlítani.

    "tekinthetnéd úgy is a BKV-t, mint egy napi 40 perc elfoglaltságot igénylő munkahelyet, ahol 3600 forintos órabért fizetnek. Elvállalnád?"



    "az autó státusz neked is."

    Nem. Az autó egy közlekedési eszköz.

    Egyébként mért akarsz engem ennyire lebeszélni? Mért fáj az neked, hogy én autóval járok?
    - Dugót okozok?
    Ha te nem jársz kocsival, akkor az neked nem fáj.
    - Környezetszennyezés?
    A puszta léted is szennyez, mivel CO2-t lélegzel ki. Ha fűtessz, világítassz, vagy a TV-t nézed az is szennyezi a környezetet. A modern kocsik meg már messze nem olyan rosszak, mint régen. És 10-20 éven belül már elterjedtek lesznek az alternatív energiaforrások, amik töredékére csökkentik a szennyezést.
    És azt megígérhetem, hogy amint emberi áron hozzá lehet jutni megfelelő minőségű és teljesítményű "zöld" kocsikhoz, én olyat fogok venni (pl. az elektromos motoroknak sok más előnyük is van).