• Zoleeca
    #183
    Hú gyerekek! Csak épp bekukknatottam, és igaz hogy OFF a téma (M0, meg budapesti közlekedés) de végigolvastam, mert kíváncsi voltam, milyen is lehet Pesten élni. Hát nem irigyellek titeket. Én egy vidéki - tulajdonképpen kis - városban élek, de itt még egyszer sem láttam dugót. Egyedül akkor van kocsisor amikor az egy szem sorompónkat lecsukják...akkor is max 2*20 kocsi. Szóval ez jó. Suliba viszont Debrecenbe járok, ami azért Mo egyik legnagyobb vidéki városa, és annak ellenére hogy előfordul dugó, közel sem olyan vészes mint - a hozzászólások alapján - egy pesti. Bár ezt én csak DKV-s megfigyelő szempontjából tudom megítélni, ugyanis se jogsim, se kocsim. De nem is akarok, a villamos pont az egyetemig visz. Viszont még engem sem zsebeltek ki, egyszer sem, de nem is próbáltak. Hát ja, pénztárca belső zsebbe, mobil farmer zsebbe (igen persze káros). Szóval ezt is meg lehet előzni. De persze a legjobb ha elkerüli az ember a "heringeket". Volt már szerencsém hozzá, de mindez csak a rossz időzítésemnek volt köszönhető. 10 perccel hamarabb - később kell indulni, mint ahogy optimális lenne, és szinte "alig" van ember. Legfeljebb várni kell egy kicsit a suliban.

    Egy dolgot viszont nem értek. Miért akar mindenki Pestre költözni a környezetemben? Nagyon sok olyan - akár debreceni - ismerősöm van akik csak pesten tudják elképzelni a jövőjüket. Igen persze a munka, biztos több/jobb van ott, de ezzel csak azt érjük el hogy Mo egy nagy város lesz, Budapest, körülötte meg szántóföld, hogy legyen mit enni. Semmi más :) Szerintem az embereknek nem csak Pestben kellene gondolkoznia. Én pl semikképp nem szeretnék ott lakni, már megszoktam a "csendesebb" életet, és ha ehhez kevesebb fizetés jár, akkor ez van. De nincs (akkora) szmog/dugó/zaj éssatöbbi. Viszont - mégha csak egy kicsit is de - hozzájárulok a "vidék" fejlődéséhez elkerülendő a fenti utópiát :)

    Szóval: Pestiek irány vidék ;)