• BiroAndras
    #21
    "Nem értem miért érez valaki kényszert magában, hogy romboljon, feltünjön, (a híradóban amint lesittelik 2 évre) vagy éppen elindítsa a pasziánszt a gépemen."

    Attól, hogy te nem érted, még vanank ilyenek.

    "Megszerzem a bankártyakódját? Ugyan már... ha 200 ft-ot emel le valaki azonnal kapom az sms-t a telómra és 1 perc múlva használhatatlan a kártya."

    Ha már levette róla a lóvét, akkor hol érdekli, hogy letiltod?

    "Limit is be van állítva... nem nagyon tudna megvágni a csóka."

    És ha 100.000 embertől fesz le pár ezret?

    "Spam? Miről beszéltek?"

    Az e-mail forgalom 70%-áról.

    "Ezer éve nem kaptam kéretlen reklámlevelet max a hülye t-com küldi az ajánlatait."

    Nagyon sok ember kap spam-et. Hiába van szűrés, sok átjut. És van ahol nincs szűrés.

    "Férgek, hátsó ajtók? 1 szoftveres, 1 hardveres tűzfal és csak akkor vagyok a neten ha tényleg kell... kicsit unalmas már ez a vírus téma."

    1. Keveseknek van hardveres tűzfala. A legtöbben azt se tudják, hogy ilyen létezik.
    2. Szoftveres tűzfalat se rak fel aki nem ért hozzá. És az nem is véd mindentől.
    3. Van ami átmegy a tűzfalakon, és a víruskereső se fogja meg. Pl. az IE-be települő bigyók.

    "Biztos most is tele vagyok kémprogival és vírussal, de mégis tökéletesen megy a gépem és még mindig nem kaptam sms-t, hogy eltűnt a pénzem vagy a nevemben az e-bay-en autót vettek volna."

    Én sok olyan gépet láttam már, amin mozdulni se lehet a reklámoktól.

    "Tudjátok amíg az allítólagos spammerek a gépemet "botnetbe kapcsolják", de ezt úgy teszik, hogy a forgalmazásom 1 byte-al sem nő és minden remekül szalad addig csinálhatják bátran..."

    Én láttam már nagy céges hálót is összeomlani vírus miatt. Csupán annyi kellett hozzá, hogy az egyik dolgozó az otthon megfertőzött notebook-ját feldugja a céges hálóra (a tűzfalak mögött). A víruskeresők sem ismerték fel, mert annyira új volt.