• Kryon
    #111
    "....azon kéne töprengeni és kísérletekbe kezdeni,hogy a teret vajon képesek lennénk e meggörbíteni...vagy esetleg egy féreglyukat létrehozni."

    Lehet,hogy nem volt világos,de én is efféle technológiákra gondoltam (lévén szerintem csillagközi utazáshoz más nem is nagyon jöhet számításba).

    Ezen módszerek egyébként elméleti alapon már manapság is ki vannak találva,de a probléma ott kezdődik,hogy ezekhez szükség lenne tekintélyes mennyiségű "negatív energiára",lényegében a Casimir-effektust kéne hozzáuk nagy energia és mérettartományban megcsinálni.És itt olyan méretekről van szó,hogy egy néhány mm-es átmérőjű WARP buborék vagy féreglyuk eseményhorizont létrehozásához is több energia kellene mint a Földi energiatermelés sokszorosa,egy nagyobbhoz szükséges energia pedig a Nap energiatermelésével vetekszik....,nem is szólva arról az apróságról,hogy pikométeres távtartoményon kellene egy stabil anyag kettősréteget létrehozni,ráadásul megfelelő geometriában,amihez azt valamivel kifeszíteni,terelni kéne, amihez hatalmas építmények kellenének,és egy ilyet még kikapcsolni sem lenne egyszerű és veszélytelen....

    WARP DRIVE:http//www.nasa.gov/centers/glenn/research/warp/warp.html

    Az előbbi okok miatt mondom,hogy,ha egy civilizáció bevállalja ezeket a nehézségeket,akkor ahhoz nagyon komoly ok kell.....

    Persze lehet,hogy egy hihetetlenül fejlett civilizáció a sufniban összedobja....