• [NST]Cifu
    #82
    Az a baj, hogy mind az ESA, mind a NASA fényévekre van a megvalósítástól. Csak abban bízhatunk, hogy egyszer belelóg a kezük a bilibe és felébrednek.

    Az ESA jelenleg még az emberes űrkutatásban is csak marginális szinten van benne. Sőt, még a végén lehet, hogy teljesen így is marad, mivel a tagállamok még a Clipper fejlesztésébe a következő két évre szánt ~60 millió $-t sem nagyon akarják összeadni. Magyarul beáltható időn belül (cirka 30 év) csak a NASA lehet képes embert eljutattni a Marsra...

    A NASA létjogosultsága szerintem megszűnt az emberes űrkutatás terén.

    Ehhez képest rajtuk kívűl nem sokan foglalkoznak vele...

    Én úgy tudom, hogy a NASA elsődleges feladata az lenne, hogy új alternatívákat és módszereket dolgozzon ki, amiket valaki majd megvalósít,

    A NASA elsődleges feladata az USA állami űrkutatási programjának felügyelete. Ebbe beletartozik minden, ami az űrkutatásba tartozik, a kutatóműholdaktól kezdve az emberes űrkutatáson át az állami csillagászati programok összefogásáig.

    azonban a NASA-nak nincs jó ötlete

    Volt egypár azért, pl. Venture Star. :)

    Elindulhatna az űrturizmus, de az ellen kézzel lábbal tiltakoznak, bár nem értem miért.

    A probléma az, hogy a NASA állami űrügynökség. Az ellenzők arra hivatkoznak, hogy az adófizetők pénzét ne költsék egyéni célokra.

    A NASA, akinek nincs pénze emberes űrkutatásra

    A NASA emberes űrkutatásra több, mint 4 milliárd dollárt költ évente. Ők költik a legtöbbet erre. Többet, mint az ESA, a kínaiak, a japánok és az oroszok együtt...

    A kínaiakat majdnem kihagytam. Azok majd szép csendben nyitnak 2020-re a holdon egy mosodát, vagy egy éttermet.

    Hát azért attól még messze vannak. Jelenleg másfél évente küldenek fel egy űrhajót, az is főleg kémtevékenységet végez a szóbeszédek szerint...