kellékek, anyagok, technikák
  • tigeroo
    #96
    nekem az lenne a kérdésem hogy:

    családi ház, emeleti szoba. hobbi szinten énekelgetek már egy ideje, de a család és a szomszédaim miatt szeretném hangszigeteltté tenni a szobám egy részét, mert sajna a radiátor csövei pont leviszik a konyhába és a nappaliba a hangot. (aztis úgy hogy kb. 30cm átmérőjű régi cső szimplán levágva és abban fut a kb. feleakkora rézcső.)

    a szobám kb. 20-25nm, szóval az nem játszik hogy az egész részét lehangszigeteljem, rohadt sokba kerülne.

    én arra gondoltam hogy:
    van 2 régi szekrényem, egymásba fordítani őket állóhelyzetben, a hátlapjukat pedig "egybevágni", így lenne egy közel 1 négyzetméteres kis süketszoba "kabinom".
    gondolom alá vmi szőnyeg, belül is valami szőnyeg és tojástartók, az ajtó réseihez meg valami szivacs?

    szerintetek mennyire hülye ötlet? sokat tompítana a zajon kifelé? gondolom ennél olcsóbb megoldás nem nagyon lenne...

    esetleg még arra gondoltam hogy húzni valami válaszfalat, mondjuk gipszkartonból (mittudomén, 2 gipszkarton réteg, közé valami szigetelő anyag) plusz tojástartó a falakra és a padlóra valami anyag.

    a mellékelt képen a sraffozott rész lenne a hely.

    valamint: a csővel tudnék valamit kezdeni? ha a fűtőtest rezgését letudnám fogni azis rohadt sokat segítene.