BiroAndras#23
"Mert ugye Magyarországon, ha egy 8 osztályt végzett (nem a képességei, hanem a körülményei miatt) cigánypurdé kezébe egy ilyen alkalmatosságot nyomsz, abból sem lesz vezető tőzsdeügynök, és ez hatványozottan igaz Afrikára. (Ott még tőzsde sincs!)"
Nem erről van szó. A lényeg pont az, hogy megszerezhetik a tudást ahhoz, hogy maguk megteremtsék a saját infrastruktúrájukat. Persze ehhez akarni is kell. Megkapják ingyen azt a tudást (és kultúrát), amire az egész nyugati civilizáció épül, és amit mi az nem kevés áldozat árán szerzett meg.
""Internet." (?) Most viccelsz? Ott kb XV. szd-i körülmények vannak!"
Az iskolákban lehet műholdas net. Az pont elég, és nem is túlzottan drága. Internet nélkül szinte semmit sem érnek a gépek. Az meg hogy most milyen körülmények vannak, nem sokat számít. A II. VH. után Berlin sem volt jobb állapotban, és nézd meg most milyen.
"Egy hálózatos internet alapú demokráciában viszont létszükséglet, csak éppen hol vannak még attól?"
Pont erről beszélek. Létszükséglet. Akár a nyugati életszínvonal, akár a demokrácia a cél, a tudatlanság a legfőbb akadály.