The Chronicles Of Narnia
  • dinomano
    #54
    Sliderx...Tudtam, h. 2.könyv alapjan keszült a film; és azt is tudtam/tudom; h. Tolkien bacsi összeveszett Lewis-al, mert Tolkien lefikazta a könyvét...Azt is tudtam, h. keszült már 1 filmsorozat anno X éve(nőm latta anno részeket, azért neztem meg en is mozifilmet, mert neki tetszett); de nem fogott meg különösebben a film... Latvanyvilagra GYU koppi(Mint ahogy irtam is-nem a sztori, hanem latvanyban nyultak pár helyen!!!), pl. a felülröl-lefelé kamerazas a hóban!!! Ez nem veletlen öreg; en nem a sztorirol beszeltem + (mivel a csapbol is a Narnia fojt...) ezert tudom a hatterinfokat a filmröl... A könyv nem erdekel, a GYU-t az elsö mozifilm utan olvastam; mert a film utan erdemesnek talaltam arra, h. elolvassam (nem vagyok fantasy-bolond); akkor azert olavstam el a GYU-t; mert nagyonjo lett a GYU film, kedvet csinalt könyvhöz... a Narnia film ahhoz csinalt kedvet; h. töröljem a vinyorol + örüljek, h. nem fizettem ezert a sz*rért... :-/ ezek utan nem is fogom olvasni könyvet; nekem csalodas volt ez a film; pedig ugy alltam hozza, mint egy gyerekfilmhez, nem voltak nagy elvarasok - nem tudom milyen a könyv; a film összeszedettnek tünt; kb. mint a Harry Potter("asse" komalom - több helyröl ez-az...Joh, a H.P. egy mai sorozat, a Narnia meg 60 éves kb.; de attol h. régi, még nem feltetlen jooo).. :-))).. Ha Neked tetszett, lelked rajta, nekem tul mese volt; nem akartam itt a fikazassal megbantani senkit vazze; ha neked bejön OK., nekem meg nem és kész...
    Multkor a frissen nezett filmélménnyel (+egy kis adag haraggal) irtam a véleményem... :-/ Jah, és még1 dolog... Megint divathullam van; még gyorsan 1-2fantasy regenyt meg lehet filemsiteni; amig ez a mania alabb nem hagy(lasd 1-2éve kepregeny-mozi adaptaciok... abban sztem egyetertünk, h. a GYU megcsinalta a taptalajt a Narnianak)... Ha nem lett volna a GYU láz, a Narniat fele ennyien sem néznék; amugy meg eleve jo a NARNIA marketingje...Anno a Matrixé is nagyon jo volt; én mégsem nevezem azt sem kultuszfilmnek; se maradando filmes alkotasnak...Az eladasi stat. nem garancia a minösegre...

    Monjduk a Narnia gém bizti jo, az Aeon Flux sem nagy film, mégis allitolag a gém sokkal jobb... :-DUjabban a gémekben sokkal nagyobb a bizodalmam mint a filmekben (pl. DOOM film :-DDDD); inkabb gémezek... :-D
    na pá!

    Jah, ha nem akarod ujraolvasni elsö hozzaszolasom, mellekelem az elejet:

    "szerintem naon ganya lett a film; föleg mivel (igaz, h. midnenki a GYU-hoz hasonlitja; de nem csoda) csomo latvanyelem koppi volt benn sztem(pl. felülröl kamerazas, mikor nyomjak a hoban ..."

    -kiemelem ujra a LATVANYELEM szót...legközelebb figyelmesebben olvass... :-/