• BlackRose
    #19
    "európai ember nem robbantgat" elég merész kijelentés... IRA, ETA, akkor pl. tömegmészárlású bankrablás magyarországon... senki sem robbantgat ha nincs valami ami kiváltja ezt a szélsőséges viselkedést. És nem robbantgat mert nincs neki mivel, ugyanis fegyverviselési tilalom van egéssz európában, ha fele úgy lennének felfegyverezve az emberek mint az USA-ban vagy hó hó afrikában vagy a közelkeleten akkor azt hiszem lenne itt is elég mesélni való. Alapjában nincs különbség az emberek között, csak annyi, hogy valakinek tele van a hasa, vagy éhes, és ha éhes akkor még csak az tesz különbséget, hogy mit teszünk kockára ha harapni indulunk, vagyis milyen dogmák és korlátok befolyása alatt nőttünk fel, mit tartunk elfogadhatónak és mit nem, de legtöbbszür mit tartunk elfogadhatónak és mit nem ha valaki lát bennünket. A rasszizmus és a nacionalizmus alapkövén jársz most, nem mondom, hogy oda tartozól, de mivel ezen e földön minnél jobban együtt kell, hogy éljenek az emberek, nagyon rosz dolog az én vagyok a jobb, és vagyok az erősebb és a többiek mennyjenek a fenébe álláspont. Karl Popper azt mondta egyszer, hogy csak két féle elmélet létezik: téves és nem teljes. Az amit te hirdetsz az téves, az amit én mondok az meg nem teljes... mivel én most neked segítettem - elmondtam, hogy téves úton jársz, gyere most segíts továbbfejleszteni ezt a nem teljes elméletet, hogy teljesebb legyen. Én nem ígérem, hogy akkor a világ jobb lesz, de az biztos, hogy nem lesz roszabb. És még valami, ha valakinek a szemébe nézel akkor az nehezen lesz ellenséged, de ha hátat fordítassz neki akkor majdnem biztos, hogy az lesz, különössen ha egy ugyanaz a dolog jár mindkettőtök eszében. Nem a félelmen vagy az erőn kell alapozni a dolgokat, hanem egymás megbecsülésén. Megosztás és együttműködés a válasz, a kérdés csak az, hogy hogyan.