• BlackRose
    #13
    Nem vagyok az összeesküvési elméletek híve. Szerintem ez nem azért tőrténik mert a gazdag rétegek ezt akarják, ugyanis hosszabb távon ha legyengül vagy megszünik a középosztály akkor nem lesz kinek eladni az árút és szolgáltatásokat... na de, hogy ne mennyünk túl mélyen a dologba, szerintem ez azért történik, mert a mai társadalom engedélyezi, sőt bátorítja az átvágó utakat, vagyis átlehet lépni egyszerre több lépcsőfokot. Ez a gyors fejlődés eredménye, sokszor az öregebb és tapasztaltabb emberek nem tudják követni a dolgokat és ezért túl nyers, tapasztalatlan emberek teszik meg a lépéseket, kihagyva egy csomó dolgot amire szükségük lenne egy jó lépés megtevésére. Nagyon sietünk. Nem találta ezt senki sem ki és nem is akarattal csináljuk így, hanem kényszerből. Na most, hogy ne álljak magammal szembe, ezért annyiból hibás a mai társadalom és főképpen a vezető része, hogy túlságossan laza, és elfogadhatatlanúl gyengédül viselkedik, az emberi jogok felülkerekedtek a szabadságon, és ez nem jó. Amikor szabadság van akkor az emberi jogokkal nem kell foglalkozni, mert az magától érthetődő, viszont nem lehet szabadság ha folyton az emberi jogokat tesszük a fókuszba, a mi társadalmunk és civilizációnk nem egy filozófusok által írt világ, hanem mi az emberiség egy alapjában dogmákon felkerekedett ragadózók vagyunk, egy inteligens de gondolkodni lusta predátorok vagyunk. Ezért két ellentét ütközésénél mindkét fél veszít, a civilizáltnak (dogma) és humánnak (dogma) különböző hittben (dogma) élő pozitív gondolkodásu (dogma) és viselkedésű (dogma) emberek szemben találják magukat a puszta megélhetéssel (valóság) és a vággyal (valóság) egyszerűen kinő a fogunk és harapunk.

    Persze nézzük, hogy a többiek akiknek jelenleg a foguk a szájukban van (mert szükségleteik jelenleg kielégített állapotban vannak - pl. nem éhessek, megvan nekik minden amire jelenleg nagyon vágynak), ne lássák, hogy nekünk éheseknek kinőtt a fogunk. És ez egy valós helyzethez vezet, hogy nem akarunk saját környezetünkkel veszekedni, még a legromlotabb részével sem. Ezért inkább mások felé forduluk és azokra mutatunk, hogy nézd csak, ők milyenek... na ez a mindennapos harc, ami mostanában nagyon gyorsan történik, megköveteli, hogy a felmerült problémákat gyorsan megoldjuk, de mivel a tapasztaltabb emberek nem tudják ezt követni, a tapasztalatlanokra van bízva. Persze ritkán oldják meg a problémákat (mert a technikai oldalt ismerik, de a másik az emberi oldalt nem, ide tapasztalat kell), de mivel újabb problémák merülnek fel, amelyek látszólagossan fontosabbak mint a meglévők, akkor azokra térünk át, több és több megoldalatlan problémát hagyva magunk után. A mindent kitáró TV pedig még jobban elősegíti ezt a folyamatot, mert minden transzparens, ezért ahelyett, hogy az emberek a hibáikat elfogadnák és tanulnának belőllük, egyszerűen eldugják, nehogy valaki lássa, mert akkor rögtön butának bélyegezik őket, és második esélyre már nincs pelda. Irónia, hogy éppen ezért erőssödnek világszerte a konzervatív és nacionalista erők, pedig ezek még roszabbra fordítják a dolgokat. És még egy irónia, hogy kezünkben vannak azok a dolgok amelyekkel ezeket a dolgokat meg lehetne többé kevésbé oldani, gazdasági modelek, elképesztő számítástechnikai erőforrás, és mégis ugyan olyan primitív módon hozzuk meg döntéseinket mint évszázadokkal ezelőtt, dogmákon, reflexeken és az égó egekbe nővő kombinációjával, mert alapjában véve inteligens predátorok vagyunk akik lusták gondolkodni. Nekem most van annyi ötletem (és nem csak nekem), hogy 1 milliárd embernek adhatnák vele munkát, megélhetést, de erre lusták vagyunk, sokkal könnyebb azt csinálni amit már csinálunk, a változás gyorsabb mint mi, tehát ha valaki félreértené amit mondok, nem a változás a gyors, hanem mi vagyunk lassuak. Mégegyszer inteligens predátorok akik lusták gondolkodni. És miért vagyunk szegények... mert ezt az entrópiát valakinek meg kell fizetnie.