A Livejournal egy blog portál, aminek sok százezer felhasználója közösségekbe tömörül, különböző érdeklődési körök szerint.
  • blackgamer
    #1
    "A LiveJournal egy egyszerűen használható (ugyanakkor hatékony és testreszabható) webnapló (blog) közzétevő eszköz"

    Magyarul kb. olyan mint az SG (színek is hasonlóak), de itt az egész világ bekapcsolódik a beszélgetésbe, így könnyen találhatsz olyan embereket akik ugyanazt tartják fontosnak.
    Itt a hozzászólásokat lehet kommentezni, így jobban elkülönül a lényeges infó.

    A story a régi, egy fiatal srác írt egy jó motort, majd több millióért eladta, a LiveJournal elnyerte a legjobb internetes oldalaknak járó Webby-díjat is.
    (megjegyzem: nem véletlen)


    Az egész portál lelke a:

    Személyek/közösségek keresése érdeklődési kör szerint

    Minden blogközösség megadja kulcsszavakban, hogy miről is szól, és a keresési találat ezek alapján lesz kilistázva.

    pl. Szeretsz az ételekről készített fotókat nézegetni!
    beírod a keresőbe: food photography
    és máris rátaláltál a Picturing Food & Drink! közösségre
    ide természetesen te is csatlakozhatsz és felteheted reggelidet-ebédedet-vacsorádat, vagy ha találsz egy guszta ételt elkérheted a receptet
    a lehetőségek határtalanok!


    A linkelési szabályokat + egyéb infókat a User profile alatt lehet találni
    Bárki indíthat saját közösséget is, ahol millió design és működési beállítási lehetőség adható meg. Ezek száma bővíthető ha jelképes összeggel támogatod az oldalt.

    A lapon nincs zavaró reklám!
    Magyar nyelvű a kezelőszerv!
    RSS támogatás!
    Hozzászólást segítő kliens segédprogramok is léteznek, sőt ezek nyílt forráskód miatt bárki szerkesztheti, vagy újat is írhat.
    Utólag szerkeszthető hozzászólások!
    ...
    ..
    stb. ezek jutottak hirtelen eszembe

    Egyszóval nekem egy új világ nyílt meg ezzel az oldallal, valamikor csak órákig keresgélek rajta és érdekes közösségeket találok.
    A kommunikáció nyelve angol, vannak magyar nyelvű lapok is, de azok már nem olyan érdekesek szerintem, itt a nemzetköziség a lényeg.
    Persze nem kell sokat keresgélni, ha magyar user-re akarunk találni, sokan használják.
    Te is megadhatsz adatlapodon rád jellemző kulcsszavakat (pl. szereted a Tankcsapdát akkor megadod kulcsszónak, hogy: tankcsapda), amire ha valaki rákeres téged is listáz a rendszer.

    Magyar nyelvű fórum topic-ra viszont nem találtam, ezért létrehoztam ezt a témát, hogy a kezdeti lépésekben, beállításokban, kérdések megválaszolásában, vagy csak egy jó LJ oldal linkelésével segítsünk egymásnak.
    Ismerkedjetek meg a LiveJournal-al, érdemes!


    http://www.livejournal.com


    ui. Ez egyik haverom közössége, amit ott nyitott: European music videos blog közösség