• shabba
    #21
    Én dettó ezt írtam le szóval most nemtom miért kezdezed. Leírtam fatáv azért nem fejleszt csak annyit ami épp szükséges mert nincs rákényszerítve. Az sokkal érdekesebb kérdés lenne a többi miért nem fejleszt. A kicsik pl. összeállhatnának egy nagyobbá de nem teszik, helyette inkább fújnak egymásra. Ha kicsik összeálltak volna egy naggyá akkor máris 22% vs. 78% lenne a piaci arány, utána már csak nagyarányú területfoglalási fejlesztéseket kellett volna indítaniuk fatáv területén(elsődleges célgpont Bp, majd a nagyobb városok) és az máris versenyt hozott volna. Jah hogy ehhez pénz kell, jah hogy ehhez fejleszteni kell, jah hogy nem jön csak úgy magától a sült galamb a szájba.

    A feldarabolás szerinted mit segített volna? Attól még a területek ugyanúgy független egészek lennének saját inkubenssel, sőt a méretgazdálkodásból eredendően még rosszabb körülményekkel és magasabb árakkal. A cél nem a feldarabolás hanem az hogy a szolgálatók megjelenjenek a másik területén és ott felzavarják az állóvízet. Nem véletlen hogy a piaci felosztás után máris elindultak a fölvásárlások és egyesülések csak aztán a jelenlegi 5 cégnél megállt az egész. Nem olyan nagy a magyar piac hogy túl sok cégek elbírjon, ez is ok hogy nem vonz külföldi befektetők mert ők csak nagyban gondolkodnak. Elég lenne 2 nagy telco akik megjelennek a másik területén. Vezetékes kábeltv fronton sem lenne szükség a több száz kis lokális szolgálatóra, elég lenne egy max kettő. Wireless tv fronton meg az AH elég lenne országos digitális lefedettséggel. Aztán ez a 4 nagy versenyezhetne a fogyasztókért minden fronton.