• BlackRose
    #168
    OK, csak én nem arra céloztam, hogy megszünik az Open Source model, sől inkább arra, hogy a Microsoft is jobban fog nyitni. De ez közelről sem változtatja meg a helyzetet, hogy a Linux fő fejlesztői irányt változtatnak és az üzleti model lesz az amely meghatározza a fejlődést, mi pedig ebből kimarad az csak esetleg egy hobi rendszer lehet. Különben a fő probléma ebben az, hogy itt bináris állapot uralkodik, valami vagy open vagy nem, nincs fifty-fifty és ezért nehéz elképzelni, hogy ez a két világ együttműködhet, bár most ebben a pillanatban, viszont szerintem egy bizonyos pillanatban az OS és az alapszoftverek elérkeznek egy olyan pontba, amikor már a Microsoftnak sem lehet majd magából a platformból direkt profitot teremtenie és ebben a pillanatban majd nyitni fognak, de addigra majd nem jut senkinek sem eszébe ezt a kódot továbbvinni, mert egyszerűen egy holisztikus platforma lesz amin minden alkalmazás fut, tehát meglesz az az ötvözött platforma amelyről beszélek és amely mindenhól jelen lesz, és amelyen minden futni fog. Na most mennyire laikussan hangzik, pedig szerintem egy ilyen univerzális platforma az egyetlen életképes dolog valahol nem is annyira a távoli jövőben.