• pemga
    #4
    Szerintem túl sokat gondoltok a piacról (vagy én tartom túl kevésre az embereket?). Ez régen még igaz volt, amikor az vevőkör egyetemistákból, profok meg harcore userekből állt. Szerintem már nincs így, megkockáztatom a mostani net-előfizetők nagy része semmilyen idegen nyelven nem beszél... Szomorú, de szerintem így van. (Sajnos a fenti statisztika fordítva próbálja megfejteni a kérdést: adott körből hánynak van hozzáférése, kit lehet még megnyerni; nem pedig az előfizetők közül ki melyik körbe tartozik...) Viszont sokan küldik az sms-t mint atom a ki-beszavazósókra, tehát elverni való pénze van. Na, erre a pénzösszegekre akarnak a tartalommal rácuppanni a szolgáltatók. (Mert az mégsem járja, hogy Pistike 240+áfás dallamcsengői árának csak az felét (?) kapják meg, mint mobilszolgáltató, nem pedig az egészet :)). Vagy ha másképp akarok fogalmazni, akkor: az alapszolgáltatás árán nem lehet versenyezni, mert ha árat emelnek, arra mindenki ugrik, anyázik és külfölddel példálózik. De ha izé-mizé mütyűrökre szednek (értsd: pay-per-use) egyesével pénzt (egyik ismerősöm ezt hülyeség-adónak hívja), azért hajlandóak is fizetni az emberek, meg azonnal is kapnak érte valami színes-szagos dolgot. (Ááá, nem is sok, csak ezt az egyet, alig 300Ft. Áá de jó volt, na még egyet, stb-stb...)

    Vagy nagyon cinikus voltam?