• BlackRose
    #28
    Ez mind OK, teljessen egyetértek, hogy ha tudod hogyan akkor a Google is meg más keresők is megtalálják azt amit akarsz, jómagam 10 éve netezek és nincs olyan dolog, amit nem találok meg de sokszor elég sok időbe telik míg megfelelő minőségű információra találok, és már ezért is nem vagyok megelégedve, viszont a legtöbb user az nem a mi fajtánkból van, nem töltött néhányezer órát a neten és nincs neki magas logikai, lingvisztikai tudása és még kevésbé tudja a dolgokat összekötni, na ezek a felhasználók határozzák meg egy szolgáltatás vagy egy termék sikerét, és ezek a saját bevallásuk szerint nincsennek megelégedve a keresőkkel, én nem mondtam, hogy a Google nem jó, de jobb is lehetne, nem vettem észre, hogy jobb lenne mint 1-2 évvel ezelőtt pedig azóta dollármilliárdokra tettek szert, szerintem ez nincs rendjén, ezen a téren igaz, hogy nem könnyű dolgok álnak előttük, de sokkal látványosabb kellene legyen a fejlődés, főleg ha piacvezetők akarnak maradni, mert a Microsoft komolyan gondolja... különben nekem is mint a legtöbb netezőnek teljessen mindegy, hogy kié a kereső az a fontos, hogy amit keresek azt megtaláljam. Érdekes, hogy amikor olyasmit keresel amit pontossan tudsz akkor egyből megtalálod, de sokszor olyasmire keresel amiről igen keveset tudsz és akkor a keresők nagyon gyengék, ezen a téren kell javítani. Pl. keresd meg nekem, hogy a General Electric milyen féle szoftware-fejlesztési metodológiát alkalmaz a Medical Information System fejlesztésekor, és mekkora a project (funkciópont, forráskód sormennyiség stb.)? Az információ megvan a neten, tehát nem titkos dolog, de 2-3 hétig keresgéltem, (persze nem folytonossan), Google, MSN, Yahoo, mind alkalmazva volt, néhány cikkben levő linket használtam, stb. és a végén még egy e-mail is elment a @ge.com-ra mire megtaláltam a választ, pedig nagyon advanced searcher vagyok, de amikor nem tudod pontossan, hogy mit keresel, akkor nehezen találod meg. Ha elmész egy jó könyvtárba és megkérdezed a könyvtárost, hogy x és y érdekel de nem tudsz a dologról majdnem semmit akkor akármennyire is keveset tudsz az adott dologról a jó könyvtáros megmondja, hogy melyik könyekvben találod meg az információt, a Google ezt egyszerűen nem tudja. A keresők nem a minőség szerint rangsorolnak, hanem a népszerűség szerint. Pl. ha beirod, hogy Bank, akkor a Bank of America ott lesz az elején, de egy 300 éves ultramagas szinvonalú Svájci Bank az a legjobb esetben is csak az 50-edik oldalon lesz, vagy ha beírod, hogy quality suite fabric akkor talál egy csomó 10. kategóriás szövetet meg az Isten tudja mimindent, de a Holland & Sherry nem is lesz a listán, pedig az a világ legjobb és legdrágább szövete... na erről beszélek.