• sonicXX
    #14
    Éljen végre egy téma ami testközelben van szinte (azaz volt) :D!

    Szóval én annó fél éve egy informatikai civil szervezet útjának az egyengetésével voltam elfoglalva (sajnos a legnagyobb támogatónkat jelenleg is körözi a rendőrség több rendbeliért, mint utólag kiderült - amiért mi mind hálásak vagyunk Neki, innen is köszönöm Neki) és több más civil szervezettel és médiummal volt kapcsolatunk, egy országos programsorozat informatikai szekcióját szerveztük. Megkerestük a program részletes leírásával az IHM-et úgy, hogy addigra már nem kis emberek álltak mögöttünk, nem kis szervezetek biztosítottak minket az együttműködésükről. Olyan emberekkel sikerült asztalhoz ülnünk és a támogatásukat megszerezni, akikhez ember fia csak a legritkább esetben jut el, legfeljebb az aszisztensével beszél... A program IT szekciójának a célja a legtöbb EU és kormányzati programmal is klappolt, erre figyeltünk nagyon persze. Na mi volt az IHM válasza? Semmi: még előadást sem vállaltak, nemhogy támogatást! Nevetséges, egyben siralmas, hogy ilyen emberek ülnek a bársonyszékben és zabálják hülyére magukat a kisember pénzéből! Volt szerencsénk hallani érdekes történeteket az IHM-ről és hangsúlyozom nem pletykákról van szó. Az a minisztérium kívülről-belülről bűzlik. Az a legkevesebb, hogy haszontalan amit csinálnak, de általában nem csinálnak semmit. A fejeseket ki kéne onnan rúgni már a jó fenébe, és jól képzett szakembereket alkalmazni. Ne, ne értsenek jobban a számítógépekhez mint én vagy más előttem felszólaló, egyszeren csak legyenek tisztába azzal, hogy mire van szüksége az országnak, mire nincs, és egyáltalán miért kapják a juttatásaikat a közpénzekből!

    Nem a sikertelen programunk miatt háborgok, az az IHM nélkül is sikeres lett volna, ha a főszponzor úr és a cége nem adócsalással biztosított volna alaptőkét ehhez (azt is keveset, ráadásul mint utóbb kiderült, javarészét elherdálta hülyeségekre).

    IHM? No Comment.