Bár engedi a gyorsabb írás beállítását, mégis csak 1x sebességgel ír az íróm. Mi lehet a hiba?
  • lesifotos
    #1
    Sziasztok!

    Van egy Pioneer DVR-108 típusú DVD-RW-m, ami eddig tökéletesen működött.
    Valószínűleg egy csatlakoztatott USB-s merevlemez miatt többször is megszakadt a WinXP bootolása és újraindult a gép. Végül a "rendszerindítás a legutóbbi hibátlan állapotból" menüponttal indítottam a gépet és elvileg minden helyreállt. Gyakorlatiléag azonban azóta nem tudok DVD-t írni.

    Bár a Nero engedi akár16x írni a DVD-ket, gyakorlatilag 6-8x sebességgel szoktam írni. Most is ezt állítom be, de a cachelés után baromira lelassul az egész folyamat és majdnem két óra alatt ír meg egy lemezt a 8x beállítás mellett. (Ez nagyjából megfelel az 1x írásnak)

    A processzor (Celeron 2600, 1,5 GB RAM) 100 százalékon zakatol. A kész lemez roppant nehezen olvasható.

    A Pioneert kicseréltem egy 8x BTC DVD-RW-re, az eredmény ugyanaz.
    Uninstalláltam a Nero-t és a legújabb verziót raktam fel. Semmi nem változott.

    Feltettem az Easy DVD creatort. Egyszeres írás a végeredmény. Merevlemezeim mind 7200-as fordulatszámmal duruzsolnak.

    Az XP eszközkezelőjében eltávolítottam a hibátlannak látszó DVD-meghajtót és újraindítottam a gépet. Semmi változás. Igaz, a mostani illesztőprogram dátuma: 2001.07.01. Ez gondolom az eredeti XP meghajtója, de nem kaptam telepítőlemezt a DVD-írókhoz és a neten sincs ilyesmi a gyártó honlapján.

    Az XP-SP2 mellett hardveres tűzfal, vírus- és féregirtó van a gépen, mind a legfrissebb adatbázissal.

    Van ötletetek mi a fenyőért nem tudok DVD-t írni?

    Előre is köszönöm!