• BlackRose
    #39
    Na most én mindég azt mondom, hogy a sikerönket nem az ellenfél sikertelenségre kell alapozzuk, hanem a saját képességeinkre. Ha a Novell a Microsoft esetleges bukásában látja a haladást akkor sajnálom őket, én inkább arra mennék, hogy az ellenfél jobb legyen mint akármikor, de én még jobb legyek tőlle. Különben a Zsuzsi a legroszabb distrib, szinte izomszakadásig törekszenek másolni a Windows GUI-t, ne beszéljünk arról, hogy ami Debian-on vagy RedHat-on probléma nélkül fut, azt a SuSE sokszor földhözvágja... Na nekem a Novell sohasem tetszett, a SuSE alapjából erőss distrib volt (na nekem akkor sem tetszett) de amióta a Novell megvette szerintem hanyatlik, na most látom is, hogy miért. Még szerencse, hogy a Linux nem a Novell-tól függ, mert ha így lenne akkor ... na akkor elég baj lenne. Mindenesetre a Vista magával hoz egy komoly upgrade hullámot, mert túl sok lesz benne az új, avalon, indigó, és nem utolsó esetben biztonságilag fényévekkel jobb lesz minden eddigi Windows-nál, persze maga az Office 12 is belesegít majd a maga eddig nem látott lehetőségeivel amelyeket igazán csak a Vista tudja majd kihasználni. Persze lesznek sokan akik nem térnek át, de most van az IT-ben egy igazság: "ha az IT részlegedben van valami ami nem a legújabb szoftveren fut (a biztonság kedvéért ez a legújabb komoly környezetben 6 hónaposat jelent), akkor a te IT részleged nem adja meg a foglalkoztatottaidnak a megfelelő erőt... mert egy IT rendszer az sokkal több mint egy irógép..." persze izen nem segíthet sem a Microsoft sem a Novell... egy CEO első számú munkája a foglalkoztatottak támogatása a munka minnél effektívebb elvégzése érdekében és ezt ma IT nélkül nem lehet elérni, egy generációval öregebb IT rendszer meg sokkal kevesebbre képes mint a legújabb, föleg ha ez a generációváltás 5 év mint az XP-Vista esetében. Az persze lehet, hogy azt mondják, hogy ez nekünk elegendő, de ezek mintha a sikert erővel ki akarnák kerülni. A mai globális környezetben ha egy cég nem fektet be legaláb 1500 dollárt évente egy foglalkoztatott munkaszereibe (jobb szerszám, jobb szoftver stb.) az nem lehet sikeres, IT cégeknél ez az összeg legalább 3000 dollár évente, egy újabb, erősebb és testreszabottab munkakörnyezet megteremtése nem költség, hanem beruházás, a Vista pedig az XP-hez képest ez. Persze ezt meg kell érteni... ebből a meséből ki kell zárni a Microsoftot, az X-et vagy az Y, ez a dolog mindenkire és mindenféle körülmények között érvényes. A Linux esetében is ugyanez a dolog, az újabb verziók mindég hatékonyabbak, és jobban működnek és kész tudatlanság kikerülni az upgradet, aki nem teszi meg az a következményekre kell, hogy számítson.