• BlackRose
    #121
    Tudod, az én személyes véleményem szerint az USA-ban azért lehet jobban élni (persze nem kötelező :), mert az ember jobban ki tudja számolni a dolgokat, nem fordítanak fel mindent minden kormányváltás után, a vagyonod legyen az akármekkora is nem veszhet el akárhogy, (csak te magad lehetsz a felelős), ezért az emberek nem költik el a pénzüket az utolsó vasig, hanem takarékoskodnak és befektetnek, részvényekbe, értékpapírokba, ingatlanba stb. ez egyfajta biztonságot nyújt nekik még akkor is ha munkanélküliek egy ideig, ezért nincsennek kiszolgálva a munkaadóiknak mint errefelé az emberek (itt az amcsi középosztályra gondolok), és ezért képessek generációról generációra gyarapítani vagyonukat. Errefelé viszont vagy elvették az emberektől, vagy ha nem akkor az állam olyan adókonstrukciót dob a nyakadba, hogy az öröklés kezd átok lenni (a napokban is volt erről szó az MDF haláladónak nevezi.) Tudsz e mondjuk 5 vagy esetleg 10-20 évre itt gondolkodni, NEM, az amcsik már azt is tudják, 20 évessen, hogy mekkora lesz a nyugdíjuk 70 éves korukba, és annak mekkora lesz a reálértéke, azt is tudják, hogy mennyibe fog kb. a gyerek iskoláztatása kerülni stb. és ha ez így van akkor az ember jobban eltud számolni, tervezni stb. Ez az ami itt hiányzik, kommunista diktatúrából nyugati szenzacionalizmuson keresztűl EU őröltségbe, és most nem tudja ez ember mi a kovetkező, nincs cél se rossz se jó, az USA-ban még most ez a félhülye Bush is valami célt hajszol, itt meg az emberek fejetlenül kóvályognak, nézik egymást, tanácstalanul, nehogy kapjanak valami ütletet merre tovább, akinek van pénze az félrekölti akinek meg nincs az szenved, hiányzik a középosztály, mindenki vagy nagyon gazdag, vagy szegény, az USA-ban pedig van egy erőss 70% körüli középosztáj, és ez az a kritikus tömeg ami nem engedi kihülni a dolgokat, na ez hiányzik itt. Próbáltam már megtalálni, hogy mi itt ennek az oka, ráfoghatnánk az USA politikájára, de az igazság az, hogy évszázadokkal ezelőtt amikor USA nem is volt akkor is ez volt a helyzet, az emberek valahogyan erőtlenek, az életet nem tudják elviselni. Úgy hogy a legelfogadhatóbb magyarázatot abban találom, hogy azért annyira különböző az USA, vagy Ausztrália stb. európától mert európából évszázadok óta elmennek azok az emberek akik nem tudnak beletörődni ebbe a passzív környezetbe, ezért itt mindég kevesebb olyan van, míg az USA-ban sokan, ezért van az, hogy akik többet akarnak és nem elégszenek meg azzal amijük van, elvándorolnak... oda ahol nyitotabb társadalom és hozzájuk hasonló emberek várják őket. Pl. itt amikor dolgozunk valamit, 10x több energiámba és időmbe kerül, hogy rávegyem a többieket, hogy az a jobb megoldás, míg az USA-beli embernek két mondatba elmondom, hogy "nézz ide Joe, ez ezért meg azért...", aztán ő megáll, gondolkodik néjhány pillanatot, esetleg még valamit kérdez és azt mondja, hogy OK, vagy esetleg ha nem ért egyet akkor azt mondja, hogy NEM ezért meg azért... itt meg mindenki himeg, hámog az idő mullik... az USA emberek az időt nagyon becsülik, talá
    n azért is vagyok oda értük, mert én is az időt becsülöm de legtöbb ember errefelé nem. Még egy pl. tavaly egy amcsival dolgoztunk, és valami problémánk volt a csapatban ami nem volt direkt a munkával kapcsolatos, de érezhető volt és ezért meg kellett oldani, na most az európai hozzáállás az, hogy megállunk és megbeszéljük, megoldjuk... az USA fickó, meg azt mondja, hogy hé ez nem tartozik a munkába, most dolgozunk, és aztán munka után maradunk 1 órát és megbeszéljük a dolgokat... kérdezem aztán én tölle, hogy ez így szokás odaát, azt mondja, hogy persze ez nem produktív munka hanem olyan ami nélkül a produktív munka fékezve lehet, ezért meg kell oldani, de nem a produktív munka kárára... NA EZ NEKEM EGYBŐL TETSZETT, de a többiek a csapatban dühössek lettek... na ez talán az ami nekik lehetővé teszi a jobb életszínvonalat...