Budapest, Európa Kulturális Főváros? Kíváncsi vagyok ki mit gondol a tervekről.
  • Gregorius
    #14
    Szerintem ezek a tervek vérlázítóak, már nem azért. Így is egy jó pár éve azt nézhetem, ahogy teszik tönkre a főváros arculatát a modern építészeti csodákkal, amiket bepakolnak két neo-rennaisance épület közé. Ezek a legújabb "remekművek" viszont azt hiszem túlmutatnak minden városromboló tevékenységen. Én még ilyen undorító terveket nem láttam. Hogy a frászba ju eszébe valakinek ilyen undorító üvegszarokat (jobb szó nem jutott eszembe, de ez szerintem minden szempontból találó) tervezni a város legszebb negyedeibe. Az a gyalogos híd egyszerűen borzasztó.
    Arról meg, hogy amikor így is majd kiönt minket a Duna elkezdjük szűkíteni ezekre a baromságokra a medrét, az megint egy külön tanulmány érne meg. Azt hiszem komolyan le kellene cserélni már a városfejlesztési vezetést és a híres neves főépítészeinket. Mert egy Citadella-teraszt le lehet bontatni, meg eldózeroltatni a Gellért téri kutat, de hogy az eszébe jutna valakinek, hogy talán egy tervezőasztalt kéne lebontani, amin ezek a hülye ötletek születnek, az nem megy. Egyszerűen egy agyrém szerintem. Persze lehet, hogy csak én vagyok így ezzel, de úgy zseretnék találkozni egyszer egy olyan emberrel, aki szerint ezek ép ötletek. Ha meg nincs, akkor hogy kerülhet egy ilyen agyrém alkotás pályázatra?