• arschsg
    #33
    2005.08.18.
    Rengeteg hibát javított ki az Apple

    Az Apple kiadta a legújabb hibajavító csomagját, amely több mint negyven biztonsági sérülékenységet szüntet meg a Mac OS X operációs rendszerében, illetve a különböző szoftvereiben. Az Apple egy olyan biztonsági közleményt adott ki, amelyben arra kéri a felhasználókat, hogy mihamarabb frissítsék a Mac OS X operációs rendszereiket illetve a szoftvereiket.


    A cég által kiadott biztonsági hibajavító csomag ugyanis több mint negyven sebezhetőséget szüntet meg. A frissítések többek között a Mac OS X (Panther és Tiger) operációs rendszerek esetében felfedezett biztonsági réseket is befoltozzák. A szerver operációs rendszerekhez 20, míg a kliens számítógépekhez 15 új javítás tölthető le, közülük néhány egyszerre több sebezhetőséget is megszüntet.



    Az Apple szerint számos sérülékenység puffertúlcsordulási hibára vezethető vissza. Az egyik ilyen például az AppKit-et érinti, és olyan programok esetében okozhat problémát, amelyek Word vagy egyéb szöveges dokumentumokkal végeznek különböző műveleteket. Speciálisan szerkesztett állományok révén ugyanis kártékony kódok is lefuttathatóvá válnak.

    Az Apple javított a Bluetooth kapcsolatok kezelésén, és a Safari böngészőhöz elérhetővé tett egy fontos frissítést. Ez egy olyan hibalehetőséget szüntet meg, amely speciálisan szerkesztett szöveges fájlokban elhelyezett linkek segítségével használható ki.


    http://www.pcworld.hu/story.php?sid=4899

    Ezek szerint máshol is vannak hibák?