• mikroman
    #135
    Meg nem olvastam mindent at, de szerintem korvonalakban kb egyezhet a velemenyem a dologrol a tobbiekkel, ha azt mondom hogy rohadt sumak banda ez a T-online. Ha egyszer valamit KORLÁTLAN jelzővel illet, akkor talan nem kellene az adatforgalmat neznie. Roviden jol atcsesztek a nepet. A szerzodesi feltetelekben nem volt arrol szo, hogy korlatlan a szolgaltatas, de ha sokat hasznalod, akkor megszunik a szerzodesed. Lehet hogy az altalanos szerzodesi feltetelek 120. oldalanak 52. aprobetus soraba tettek ra homalyos utalast (Amit kétlek), de ez semmikepp sem etikus. lenyegeben egyoldaluan felrugta szerintem igy a szerzodest, mert nem tudja teljesiteni amit bevallalt. Egy ekkora cegnel elegge kinos azert ez. Talan jol lathato helyen fel kellene tuntetni, hogy a korlatlan letoltes az 40 giga (vagy 100 giga) adatforgalmat jelol a korlatolt kis agyukban...
    Nem igazan tudom, hogy volt-e barmi fejlemeny, de azota hallottam csuf ujabb hireket. Igaz az szerintetek, hogy most azt csinaljak, hogy ha a "korlatlan" adatforgalmad eler egy bizonyos hatart, akkor egyszeruen becsokkentik a letoltesi sebessegedet? Csak mert par napja rohadt lassu a net es nem a gepunk es a helyek hibaja ahonnan toltunk. visszagondolva sikerult egy eros honapot osszehoznunk:)
    Mindenesetre azert furcsa, hogy van egy 2 megabites kapcsolatod, ahonnan napok ota ingadozo sebesseggel, de atlagosan max 40-50 kbit/sec sebesseggel jonnek csak le a dolgok...

    MEg egy erdekesseg a szerzodesi feltetelekbol:

    "A T-Online Magyarország Zrt. ADSL szolgáltatása átlagos internet-hozzáférést biztosít. Az Előfizetőt az internet-szolgáltató hálózatával összekötő ADSL hozzáférési szolgáltatás minimális garantált átviteli sebességei:

    Minimális átviteli sebességek Magyar Telekom szolgáltatási területen Letöltés irányban Feltöltési irányban
    ADSL Netperc 128 kbit/s 32 kbit/s
    ADSL Light 128 kbit/s 32 kbit/s
    ADSL Start 128 kbit/s 32 kbit/s
    ADSL Start Plusz 128 kbit/s 32 kbit/s
    ADSL Biztonság 192 kbit/s 64 kbit/s
    ADSL Család 192 kbit/s 64 kbit/s
    ADSL WLAN 256 kbit/s 128 kbit/s
    ADSL Multimédia 256 kbit/s 128 kbit/s
    "

    akkor most mi a lopikulat szolgaltatnak? Ez azt jelenti, hogy kapsz 2 mbit/sec kapcsolatot, amit ha nem tetszik a letoltes mennyisege becsokkentunk 256 kbit/sec-re? Azert picit rohejesek a fiatalok...

    Amugy ha ilyen csuf becsokkentos dolgokat nyomatnak, akkor szerintetek fel lehet mondani a szerzodest husegnyilatkozat eseten? Csak mert valahogy nem tunik ez annak amit igertek.