• BlackRose
    #186
    MSDN Universal Subscription... (ezen kívül semmi közöm az MS-hez, ha nem számítom bele még, hogy dolgoztam cégnél amely MS Certified Partner volt... de az más mese. Kölönben már sokszor elmondtam, hogy nem vagyok semilyen oldalon (alapvetően hiszek abban, hogy ha egy oldalhoz (párthoz, céghez stb.) társulsz akkor elveszíted az objektív hozzáállást), tehát mindég próbálom neutrális szemszögből meghatározni mi is a jobb az adott pillanatban (és ez sokszor igen öszetett dolog, vagyis sok mindentől függ), pl. az ügyfél nagyságától, akkor milyen erőss anyagi háttere van, hosszótávon vagy rövidtávon kell neki eredmény (pl. vannak dolgok amelyek időhöz kötöttek és meghatározott időkeretben kell, hogy eredményt adjanak, és vannak olyan dolgok amelyek fokozatossan fejlődnek és pl. 2-3 éven belül érhetőek el az optimális eredmények. De sorolhatnám még sokáig, éppen ezért van ahol MS megoldást javaslom mert jobbnak létom, de van ahol Open Source megoldást mert az sokkal jobb az adott esetben. Kizárni valamit mert nem a mi színeinket képviseli szerintem a tapasztalatlanság jele, és szintén tapasztalatlanság valamihez kötözködni minden áron csak azért mert a mi szineinket képviseli. Én megtanultam, hogy ha mindkét oldalt követem (ez persze egy picit rosszul van mondva) akkor növelem ügyfeleim körét és persze bevételeimet is. Amikor meg ahogyan mondják a saját lelkemért ülök a gépem elé akkor mondjuk, hogy előnybe helyezzem a Linuxot (és az open source-t álltalában), mert végig látom a rendszert és úgy játszok vele ahogyan akarok, de ettől még nem fizetődnek ki a számláim. Fontos megtalálni az embernek, azt a egyensúlyt az életében, hogy minden szükségletét optimálissan kielégítsen, de hogy ugyanabban az esetben mások szükségleteit is segítsen optimálissan kielégíteni... maga John Nash is (látom ismered... nekem is a játék elmélet az egyik szenvedélyem :) ) éppen ezt akarta kifejezni...

    Ami pedig az eredményeket illeti, azt az ügyfeleimtől kaptam (mind a 8 megadta, hogy méréseket tudjunk elvégezni a rendszer sikerességéről), ezek az ügyfeleim (1 kivételével) mind azt állítja, hogy a SBS legalább 50%-kal járult hozzá az eredményeik nőveléséhez, és ami érdekes van köztük olyan is akinél most sazbad a szombat is (azélőtt nem volt) és mégis minden el van végezve és mégis nagyobb az eredmény. Persze ezen most lehet vitatkozni, hogy ezért vagy azért, nekem nem is az volt a szándékom, hogy éltessem az MS-t, hanem az, hogy rámutassak, hogy a kiscégek is nagy dolgokat kaphatnak az IT-től ha azt nem csak marginálissan használják, függetlenül attől, hogy MS vagy nem MS megoldásokat alkalmaznak.