• a_n_d_r_e_w
    #23
    Na én meg a délkeleti országrészen élek, és elhiheted nekem, itt nem olyan rózsás a helyzet, mint azon a csodálatos BP-en. De mostmár csakazért is elmagyarázom neked, hátha megérted (a többiektől meg bocs az offért, mostmár tényleg)
    Itt az emberek nagyrésze hagymatermesztésből él (ugye nem kell a makói hagymát bemutatnom?). Namármost ezek a csodálatos multik elkezdték behozni a szörnyű mindőségű, ámde olcsó kínai fokhagymát. Ennek hatására a fokhagyma felvásárlási ára az idén kevesebb, mint 4-5 évvel ezelőtt. A gazdák kénytelenek áron alul eladni, mert még mindig jobb, mintha rajtuk maradna. Nagyon kevés lesz a nyereségük, ergo kevesebb pénzből kell megélniük -> kevesebbet tudnak vásárlásra fordítani. Emiatt a helyi kiskereskedők elbocsájtanak néhányszáz embert, a többieknek csökkentik a munkaidejét, így a fizetésüket is. Jön a kedves nagy multi, és felveszi ezeknek töredékét nyitáskor, majd 2 hétre rá azok nagy részét is elbocsájtja.

    Tényleg, milyen jól jártunk velük, teljesen elszegényedik a vidék....

    És részemről ennyi, befejztem, ha ebből sem érted meg, akkor csak sajnálni tudlak.