• firstman
    #14
    Bocsi, egy kicsit hosszú lesz és lehet, hogy egy kicsit off is.

    Csak gondoljatok bele. Az öbölháború(k)ban elköltött irgalmatlan mennyiségű pénzből, simán lehetet volna építeni egy külszíni bányát a Holdon, ami a felszínén található H3-nak nevezett hidrogénfajtát gyűjtené be. Egy űrsikló rakterébe beférne annyi ebből az anyagból ami fedezné az USA 1 éves energia szükségletét. Persze most jöhet az: de milyen veszélyes mostanában az űrrepülés? Miért 69-ben mikor a „holdra szálltunk” és az apoló űrhajókat egy comodere 16-os sz.gépnek megfelelő kapacitású „számológép” irányította, akkor nem volt veszélyes ? Vagy az a sok ember, aki meghalt a háborúkban(csak több mint 1000 amerikai katona és a civileket még nem is említettem) , nem érte volna meg az erőfeszítést ? Hihetetlen, még most is dollár milliárdokat ölnek a kémműholdak fejlesztésébe és fellövésébe, nem hogy inkább összefognának és csappanó kőolaj készletünk, utánpótlását keresnék. Nem értem igazából, ha 69-ben már a Holdon jártunk, a mostani technológiával nem lenne egyszerűbb egy olyan dolgot véghezvinni amit, állítólag már többször végrehajtottunk. Ha tényleg ott jártunk, akkor már nem ismeretlen terepre mennénk és még ez is segítené a munkájukat, nem kellene leszálló helyet keresni, tudnánk a gravítációs hatásokat és még sorolhatnám. Ezért nem igazán hiszem el, hogy emberkék jártak a Holdon. Szerintem csak egy vagy esetleg kettő robot leszálló egység juthatott el, amik hoztak egy kis holdkőzetet meg elvégeztek egy két vizsgálatot, hogy itthon ne tűnjenek teljesen hülyének a Holdat illetően.