• nenad
    #73
    azert irtam be angolul, mert nem akartam a forditassal elvenni az erteket, egyszer mar igy is at lett teve szanszkritbol angolra..

    Nanana, nekem ez is egonak tunik. Sztem a dolog egyszerubb, artatlanabb ennel. A tudatossag (artatlan szemlelodes) is kovetkezmenye a tisztasagnak (stresszmentesseg)
    Nem lehet ra intellektualis uton torekedni.

    A spiritualitast sztem sem kell eroltetni. Nem is azert irtam ezeket, de van aki vhol fejlodni szeretne, nem mindenki szuletik tokeletesnek,
    szoval ez egy lehetoseg. Azoknak akik elore szeretnenek haladni.

    Nem, a meditacio nem cselekves, hanem inkabb "nem cselekves" Maskeppen az ember valos enjenek annak a belsonek a felismerese amirol az idezet is szol. Minden technika errol szol. Vhol mindenutt meg lehet talalni azt. "ismerd meg onnmagad" es itt nem igazan a felszinre gondoltak.

    Nanana
    Amit irsz a helyes cselekvesrol, az ego. A tudatossag ahogy megfogalmazod ego. Ez puztan nem tunik tobbnek mint hogy magadon tartod a figyelmedet, es megeled ezt a fajta tudatossagot.
    Ez sztem nem tiszta, sokkal termeszetesebb es egyszerubb ez annal. Nem "kell" tenni semmit sem, termeszet. A peldadnal maradva, ha jon egy idos ember, nem "kell" hogy lefusson az emberben semmi sem. EGyszeruen atadja a helyet mert az helyes. Meg csak nem is azert hogy jobban erezze magat, es meg csak nem is azert hogy az oreg jobban erezze magat.. Hanem mert ez a termeszete.
    Ha intellektualis szempontbol nezed a vilagod ugyis hibazol elobb utobb. Szep dolog a jora torekedni, de ez nem tobb igy egonal. Ha a stresszektol megszabadulsz, automatikusan termeszettel osszhangban cselekszel. Minek az ideologia akkor? Minek "kell megelni" ezeket a dolgokat akkor ha egyszeruen szimplan ez a termeszeted?

    Egyebekent foleg a regi emberek kozott, meg akik kint enlnek tanyan talalni sok ilyet.

    Ugy gondolom minden irva lett aminek kell :)