Nők női szemmel, pasik pasi szemmel...
  • Pluskast
    #638
    Na akkor, hogy én is hozzászóljak. Tarnov tetszik vagy sem de ebben a vitában nem neked adok igazat. És mondom ezt annak fényében, hogy kevés az élettapasztalatod - bocsáss meg nem pejoratív értelemben gondoltam. Én elvégeztem egy jogi egyetemet. 5 évig szórakoztam vele. Ezalatt az idő alatt olyan emberekkel találkoztam akikről mindent el lehetett mondani csak azt nem, hogy kultúrált okos emberek voltak. Az évfolyamtársaim közt volt olyan srác akinek minden második kötőszava a "bazdmeg" volt. Na és akkor a professzorokról ne is beszéljünk. Volt aki alkoholista volt és hulla részegen jött be vizsgáztatni. A másik meg sexmániás volt és a vizsga kellős közepén olyan kérdést tett fel nekünk spontán, hogy meg mernék e most fogni - az épp vizsgázó - a kollegina melleit. Hidd el a diploma korántsem azt mutatja meg, hogy mennyire okos vagy értelmes ember vagy. Az elöző barátnőmnek például semmi felső fokú végzettsége nem volt, de messzemenőkig el tudtam vele beszélgetni akármiről. Kezdve a napi politikától a legáltalánosabb dolgokig. Egy pillanatra sem fordult meg a fejemben, hogy ő kevesebb lenne nálam csak azért mert nincs diplomája. Ha társaságba mentünk ugyanolyan jól el tudott beszélgetni a jogász barátaimmal mint én. Sőt sok mindenben több élettapasztalata volt mint nekem, mert olyan dolgokat csinált amit én soha. És az élettapasztalat a megismerés is rengeteget számít.
    Többször tapasztaltam az emberek körében, hogy ha megtudták, hogy dr vagyok akkor teljesen máshogy álltak hozzám mint előtte. Szerintem ez egy rettentő gusztustalan viselkedés. Én igyekszem minél kevésbé használni a nevem előtt azt a 2bd betűt. Ha hivatalos iratot kell aláírni vagy ahol muszáj ott használom de máskülönben nem. És ha elfogadsz tőlem egy teljesen jóindulatú tanácsot. Soha ne az alapján ítélj meg másokat, hogy mennyi papírjuk van. Inkább a tetteik és a viselkedésük szerint......