• BlackRose
    #10
    OK, te elolvastad és szerinted rendben van, meg én is ezt mondom, de viszont a nép zöme (mindegy, hogy Franciák vagy xyz) elsem olvassa és meg sem tudja érteni, ezért alapjából baromság e kérdésben népszavazást tartani, mi fog történni, ha nem fogadják el, a következmények katasztrofálissak lesznek, (már most is jócskán gyengül az EUR éppen ez miatt), a politikusok legalább annyira bölcsek kellene, hogy legyenek és felelőssek, hogy ilyen dolgokat előrelássanak és ne olyan útat próbáljanak járni mindenáron ami zsákutcába is vezethet. Még egy pelda (igaz, hogy off topic) pl. Magyarországi elnökválasztás, a törvényben az a HIBA, hogy a végén egyszerű többséggel is megválasztható az államelnök, oda vezet, hogy a többséget élvező oldal (és most én itt telyessen neutrális szemszögből nézem) egyszerűen ezt szemelőtt tartva mindjárt ezt az utat válassza, ezért nincs megegyezés, és ez félbevágja az országot, legyűri a kisebbségi felet, pedig a demokrácia együttműködést jelent nem pedig leszavazást. De hát miért is lehetne itt a pártokat hibáztatni, hiszen a törvény ad ilyen mehanizmust a kezükbe, bolondok lennének nem kihasználni, na ez a baj az EU-ban is a törvények nem elégé teherbírók, és az meg, hogy neked (és nem csak neked) kivülről minden igazságosnak és korrupciómentesnek tűnik az csak látszat, a végeredmény pedig ilyen dolgokhoz vazet mint ez a Hollandiai, betiltanak valakit csak azért mert nem értik meg a dolgokat, nacionalista meg fasiszta az aki nem úgyanúgy gondolkodik mint a többség, az EU egy egyelműséghez vezet és ez az ami nekem nem tetszik. A hatalom ha már van meg kell legyen osztva a parlament a bíróságok és a végrehajtó (kormány között), nem pedig bizotságokban kell, hogy legyen, de még jobb ha a rendszert irányító felek megeggyeznek, kompromisszumokat kötnek nem pedig hatalmat gzakorolnak, de sajnos ez ebben a rendszerben elérhetetlen. Na mindegy, politika off, nem is érdekes ez a duma itt, ettől úgy sem engedélyezik a What the Hack-ot, pedig erre én azt mondanám What the F...