Blender
  • fuszhi
    #1556
    Cycles Renderrel, de alacsony samples számmal 225AA és velvet-et nyomtam rá. A kanapés kép 400AA samples. Egy Chesterfield Kanapé. Bízom benne felismerhető. Sok kárpitos másként dolgozik a bútor sarkánál a minták zárása esetén, és el kellett dönteni melyiket válasszam. Szerettem volna ha pont úgy néz ki mint a valóságban. Finoman megfogalmazva ezzel a kanapéval egy erotikus filmben találkoztam, és akkor jött az ötlet, hogy konkrétan pont azt a kanapét készítem el amin a hölgy "vergődött mint egy partra vetet hal". Csak ugye az a nagy helyzet, hogy nehéz úgy dolgozni, ha máshonnan kell a kanapéhoz anyagot gyűjteni, és az oktató videókban nem igazán úgy készítették el a kárpit mintát mint a valóságban van. Ezért magamtól kellett rájöjjek, hogy hozzam össze nagyjából ugyan azt a mintát éppen annyi gombbal stb. Nyilván való, így is van amiben különbözik az eredetitől, viszont ha nagyrészt hasonlít az eredetire és apróságok hiányoznak, például gyűrődések amiket a vertext szám miatt, is kihagytam, akkor már boldog vagyok. Ugye én nem szeretek külső képfájl textúraként használni, ezért a node editorban a nélkül számíttatok, generáltatok, ha össze tudom hozni. Hát ez most így sikerült. Mindig mentem az alkotásokról a képeket, és így évekkel ezt megelőző alkotásokkal össze tudom hasonlítani, és jót mosolygok, hogy mennyit számít a módosítók -Add Modifier- használata stb.
    Utoljára szerkesztette: fuszhi, 2017.12.04. 05:03:31