-Néma sikoly- a dokumentumfilm
  • John Wayne #21
    Ez egy bonyolult kérdés, amire nem tudok válaszolni. Ezért mondtam, hogy az anya dolga. Viszont az aktivisták túllőnek a célon, és arrogancia bebújni egy holmi vallási parancs mögé, és aztán nyomást gyakorolni valakire, de van akik addig elmentek, hogy orvosokat öltek meg. Az aktivisták beleütik az orrukat valamibe, amihez semmi közük. Ennyi erővel bárkibe bele lehet kötni valamiért, ha a fejlett világban élsz, mindennapi életed folyamán annyi szemetet termelsz, hogy akár ezért is nyugodt szívvel agyonlőhetne valami fanatikus környezetvédő. Okot mindig lehet találni. Magánügy, a gyerek az anyáé elsőként, nem az államé, a társadalomé, az emberiségé, vagy a náci párté. Én így látom ezt a kérdést.
    A személyes szabadság híve vagyok, amit csak mások személyes szabadsága korlátozhat, egy meg nem született gyermek még nem képes akaratnyilvánításra, bár ha választhatna, jogosan feltételezhetjük, hogy az életet választaná. De egy ilyen kérdést nem lehet hatalmi szóval eldönteni, szerintem.