• Pano
    #5968
    Szia!

    Elsőnek is had dicsérjem meg a témában való jártasságod és tudásod, figyelemre méltó és tiszteletben is tartom.

    De ilyen szempontból én elsősorban empirikus ember vagyok. Sose állítottam, hogy egy antivirust az tesz jobbá, minél több szignatúrával rendelkezik (ha mégis így jött le, elnézést).
    Csak azért azt is figyelembe kell venni, hogy naponta több tízezer új kártevő vagy valamelyik meglévőnek az új variánsa bukkan fel, ezzel lépést tartani egyenlő a lehetetlennel. Egy jó heurisztikus motorra támaszkodni nagy százalékban iszonyat nagy baklövés, ez az én szerény véleményem. Egy jó védelmet a szignatúra alapú keresés és az azt támogató/kiegészítő heurisztikus keresés határoz meg. MEg kell találni az egyensúlyt. Jelenleg még nem állunk olyan szinten, hogy a heurisztikus keresésre támaszkodjon egy program jelentős százalékértékben, még a nod-é sem.
    Ami a nod gyorsaságát illeti, azért azt tudjuk, hogy nem az adatbázis mérete folytán nem lassít be, azért ott nagyobb és áthatóbb fejlesztés lapul a motorháztető alatt.
    Lehet, hogy én vagyok a vaskalapos, de én képtelen vagyok bekajálni azt a tényt, h a detektálási képesség erősségét és napi több ezer vírusszignatúrát (4-5 ezer) helyettesítheti egy heurisztikai megoldás pár száz szignatúrával. Ezt állítani határtalan együgyűség.

    A NOD32 remek VÍRUSírtó (értsd: férgek, valódi vírusok) és abban megállja valóban a helyét mint vezető, ilyen szintem meg is emelem a kalapomat. De ma már teljesen más a világ, a fertőzések közel 70%-át kémporgramok, trójaiak és egyéb kis nyavaják teszik ki, manapság a konkrét régi definicó szerinti vírusok alig-alig akadnak, amiben a nod32 is jeleskedik és a VB100% díj is ezt vizsgálja. Tehát, ez a teszt -már több cikkbe említve- elavulófélben lévő technológia és módozat a valódi fertőzésekhez képest. S miért van az, hogy a valódi helyzetet szimulálva (értsd olyan vírisminták alkalmazása ami manapság a fertőző oldalakon és fájlokban megtalálható) alkalmazott teszteken a nod32 a top 10 hátsó sorában kullog?
    Ne felejtsük el megemlíteni azt a tény, hogy az sem lehet véletlen, hogy amíg 3-4 éve csak NOD32-t magasztaló hozzászólásokat lehetett olvasni az interneten, most már jóval túlsúlyba került az elkeseredett és csalódott felhasználók véleménye. Ennyi ember nem lehet "hülye".
    Az elején (értsd 3-4 éve) én is NOD32 "fanatikus" voltam és még most is vallom, hogy akkor nem volt nála jobb, a lehető legjobb választásnak bizonyult. DE aztán nagyot fordult a vírusírók szokásai és az egész támadás más szögbe hajlott át, amibe jelenleg a NOD32 nem tudja visszahódítani a szerepét, hiába próbálják azt bizonygatni.
    Sokan azzal jönnek, hogy a kámprogramok, adware-ek, trójaiak nem egy egy vírusirtó feladata ezeknek a szűrése. Régen nem, de manapság már igenis feladata, mert ezek a modern kor vírusai, mert kártékonyak a működésre és adatokat veszélyeztetnek.
    Sokszor megpróbáltam optimistaként visszatérni a NOD32-re, hátha a régi "drágaságom" amit oly' szeretem és becsültem visszanyeri fényét, de mindig hatalmas csalódás ért, mert kivétel nélkül egy idő után nekem kellett észrevennem, hogy valami nem stimmel, a nod32 meg nem észlel semmit a gépemen. Ha észlelt is, nem tudta egyszerűen sehogyse eltávolítani, csökkentett módban sem. PEdig ne mjárok se pornó oldalakon, se torrent vagy crack oldalakon, minden szoftverem legális, mert én ennek a híve vagyok. S sajnos, ha rám tört az optimizmus és újra használtam egy idő után más szoftverekkel kellett helyre tennem a rendszerem (Kaspersky, Gdata, Avira), mert a nod32 vagy nem volt hajlandó észrevenni vagy leirtani (eleve csalódás, h be merte engedni és feltelepülni).
    Természetesen, olyan antivirus megoldás nem létezik ami mellett nem lehet benyelni vírusokat, de azért azt kicsit keménynek tartom, hogy az "új" nod32-vel ez mindig sikerül.. hol 1 hét alatt, hol 1 hónap múlva.
    Már több éve reménykedem, hogy újra használhatom teljes megelégedéssel, de sajnos a jelen nem ezt mutatja.
    Száz szónak is egy a vége, én maradok reménykedő, hátha valóra válik, aki meg van elégedve vele, örülök neki.