• BlackRose
    #50
    "Konzolos rendszer"... ehhez csak annyit mondanék, meg ide MIKE-nek is szolnák, hogy a GUI az a UNIX-ban megvolt jóval mielőtt Bill egyáltalán gondolkodni kezdett volna a Windowsról... az X 1984-ben jelent meg, de volt előtte pl. a W.
    Persze mind ez nem annyira fontos, tehát a UNIX-ban nem feltétlenül a terminál a középpont, hanem a kernel és a körülötte kiépített rendszer, ez kezdetben a shell volt (és még mai napig is igen jó ezért is él és virul), de a kernel köré fel lehet építeni ultramodern vizuális rendszert is, csak én éppen nem értem miért modern egy GUI és elavult egy shell amikor ez nem igaz. Persze az igaz, hogy a GUI az most trendi, a shell (amit te itt konzólnak nevezel), egy picit elriasztja az embereket, de ez is rendben van, mert aki nem szán rá időt, hogy megismerje a gépét az inkább adja valaki másnak, hogy gondoskodjon a gépéről, ő meg maga dolgozzon rajta mint user, a UNIX ezt alapjában felállította még annak idején, ezért van user, meg superuser meg Isten (root), és ami a legborzasztobb, hogy azok akik Windows-ról jöttek Linuxra álltalában mindég root-nak vannak bejelenkezve, és kérdezem én őket, hogy jó e ez a biztonságnak? Ja most itt egy picit messze mentem... de azt hiszem, hogy egy UNIX embernek nem elavult a shell, persze nincs semmi kifogása a GUI-hoz, de ez nem jelenti azt, hogy leszarja a shellt, mert nem "modern" vagy nem trendi.