Akiket eddig tetten értünk:


Mai Nap

Magyar Nemzet Online

Hírtv

ROMAPAGE

Relatio.ro

Sárkányfészek online

Globalgame.hu
  • Kaif
    #246
    Elnézést mindenkitől, hogy outsiderként belelépek a topicba... Végigolvasgatva az egészet, részben megnyugodtam, rendben, nem csak tőlem lopnak...
    A kérdés persze bonyolult. Amikor az origo kedves együttműködő partnere, egy bizonyos történelmi portál nyúlt le tőlünk cikket, én is felhívtam a rovatvezetőt, hogy ezt most mégis hogy? Erre a válasz: "A történelmi portál az egyik legjobb partnerünk és beszállítónk. Nagy olvasottságot generálnak, tehát nincs semmiféle okom szakmai és erkölcsi színvonalukba kételkedni."
    Paff. Legalább őszinte volt...

    Amúgy pár ismerősöm utánajárt ennek az egész cikklopásos dolog jogi hátterének. A szerzői jogi törvény szerint a hír mint olyan szabad. Másolni, átírni, fordítani a szerző külön engedélye nélkül is szabad, de szigorúan akkor, ha feltünteti a forrást. Namármost a legtöbb ilyen nagy portál, pl. NatGeo, Múlt-Kor stb. egyszerűen lefordítanak szó szerint külföldi hírszájtokon található híreket, a forrás közlése nélkül, rossz esetben akár az egyik szerkesztő aláírásával, amitől úgy tűnik, a cikk saját. Ez persze törvénybe ütköző, de mivel semmiféle hivatkozás, nemhogy élő link, nincs, hát a külföldi magazinok soha nem tudják meg...

    Ez van, a perelésről meg már elég kimerítő hozzászólások érkeztek, jogilag is nehéz bizonyítani a lopás tényét, ráadásul ha nyersz a peren, akkor is pofán röhögnek...
    Kis hal itt nem tud mit tenni...