• stratoman
    #20
    Bocs, hogy beleszólok, de szerintem szó sem volt 3 hibajavításos verzióról. XP esetében is mint az uhu esetében eddig megjelent egy alap illetve 2 új, bár az uhu esetében a harmadik verzió még nem hivatalos. Ez az eltérés betudható annak is, hogy az uhu 1.0 kb. 1 évvel jelent meg az xp után. Ugyanis az XP alapverziója 2001-ben míg az uhu 1.0 2002-ben jelent meg.

    Az meg hülyeség, hogy a windows xp service pack-ok csak hibajavítások lennének. A hibajavítás csak egy része, ráadásul az sp2-ben sok olyan javítás is szerepel, amik már az sp1 után kiadásra kerültek, illetve mindkét sp-ben sok újdonság, fejlesztés is megjelent. Megjelent az sp2-ben pl. a Biztonsági Központ, ami szerintem nem hibajavítás, de még idetartozik az IE új popup-blokkolója illetve az új DirectX verzió. És még hosszasan sorolhatnám azokat amik nem hibajavítások.

    Gondolom az uhu újabb verzióiban sem csak fejlesztések, hanem hibajavítások is akadnak.

    Abból indult az egész, hogy Linuxra nincs service pack. Inkább én is azt mondom, hogy olyan formában nincs mint az xp-nél.
    Egyébként az xp-s service pack-ok tényleg felfoghatók egy új verziós xp-nek.