• BlackRose
    #33
    Ok, a több hardver révén nem az architekturákra gondoltam, itt egyértelmüen a Linux nagy előnyben van, hanem inkább arra, hogy minden darab hardwaren elfut, a szemét 20 EUR alaplapokon is meg a méregdrága MSI 925 vagy nFOrce4 en is, stb. ez pl. az Apple-re nem jellemző. Tehát itt félre értettük egymást, nem a Linuxal szemben állítottam, hanem az OSX-hez, mert ez a Tiger PC-re irásából eredt. Csak hogy megjegyezzem OSX-et is használtam valamennyit, és tetszik, tehát semmi kifogásom sem lenne, hogy PC-re is meglegyen, csak reálissan (személyes meggyőződésem szerint) azt akartam mondani, hogy nem igazán hiszem el, hogy lesz belőlle valami. És igazad van főleg az MS-en élek, és ezért az MS fajta fejlesztői filozófia érezhető nállam, éppen ezért érzem, hogy mennyire is nagy az MS fejlesztői potenciálja, nehéz elképzelni egy céget aki minden téren jelen van és minden téren nagyon konkurens termékekkel, ehhez óriási erőforrásra van szükség és jelenleg ezzel csak egy valami tud versenyben lenni az OPEN SOURCE. De itt is van valami amit sokszor elfelejtönk, az open source közösség nagy, de csak korlátozott számú fejlesztővel rendelkezik (nem igen akar mindenki lelkessen projektekben részt venni), és korlátozott fejlesztési pénzel is rendelkeznek, és nem is a saját ellenőrzésük allatt van (pl. most üdvözöljük, hogy az IBM pl. 100 milliót költ a Linuxra), az MS-nek meg annyi van amennyire szüksége van, vagyis amilyen mély a zsebe (és most jelenleg olyan mély, hogy nem tudják mire költeni a pénzt), ha mondjuk összehasonlítod, hogy néhány milliárdot költenek évente au R&D-re akkor az a 100 millió kevésnek tűnik. És ez sokszor meg is van, gondold csak el, hogy amikor kellet neki akkor megvette pl. David Cutlert, aztán A Borlandból Anders Hajlsberget stb. mert majdnem senki sem tud ellenálni a pénznek, sokan elfelejtik MS gyűlöletüket és csatlakoznak, elvégre az is csak egy cég amelyik úgy uszik ahogyan lehet, még ha ez néha nem is erkölcsi vagy fair play. Tehát szerintem az Apple nem jöhet elő egy PC OS-el ami a WIndowsot megszorítaná, a Linux még esetleg, de láthassuk, hogy annak is nehezen sikerül, már 5-6 éve hallgatom, hogy a Linux éve lesz a következő, de a szerverpiacon kivül nem látok változást, és itt is a Solaris és más UNIX-okat nyomja ki, nem a Windowsot. Nem tudom, hogy hogyan lehet ezek a tények mellet elképzelni, hogy majd most jön az Apple és lenyomja az MS-t, teszem hozzá, hogy ez maga az Apple hardware halálát is jelentené, és az Apple inkább hardware mint szoftware cég, tehát egyenessen ellentétben áll velük az, hogy a hardware-ből tömegcikket csináljonak (ezért nem is licenszelik az Apple hardwaret). Az IBM-nek ez a fontos, mert ők most már inkább tanácsadoi cég lettek és relativ kevés a hardware business részük, a SUn egy picit el volt és van tévedve, mert ők inkább hardware cégek és ezért a Javaval maguk alatt vágták a fát, most már kezdenek Opteronokat árulni Linuxal meg Solarisal, pedig itt nem fognak képessek lépést tartani a Dell-el vagy ne beszéljünk ha áthelyeszkedik (vagy már ott is tartunk) a hardware beszállítok zöme az olcsobb ázsiai cégek közé. Kinek fogja a Sun eladni a 2x drágább Opteronjait, a SPARC-nál ezt lehetett mert az nem volt tömegcikk, az Opteronnál viszont nem.