• testerlnx
    #27
    Én úgy éreztem az idáigi hozzá szólásaid alapján, hogy erősen az M$ felé húzol... Gondolom Te meg úgy hogy Én a Linux/Unix felé, és ez így is van jelen pillanatban. Azt már korábban is említetted nem egyszer hogy fejlesztő vagy és hogy foglalkozol Linux/Unix megoldásokkal is, Én ennek fényében éreztem egy kis csalódást amiatt mert szerintem elég érdekesen méred össze a rendszereket. Hozzá kell tegyem, hogy az ilyen rövid fórum "beszólások" csak hangulat jelentésre alkalmasak, nem pedig korrekt vélemény nyilvánításra :) Természetesen bocsánatot kérek a #18-as hozzászólásom tényleg személyeskedés volt, sajnálom! Amúgy megint komoly logikai hibák vannak #25-ös ben :) Különben értem a greek turbo-t asszem, de Én elsősorban az architektúráról beszélek, másod sorban az API-ról... Nem hinném, hogy jó architektúrája lenne bármely Windows oprendszernek (ez hit hiszen a Longhorn-t nem néztem még meg, de többinél nem válnak el az OS alapfunkciói kellő képen a többitől (pl grafikus felület!!))... A Linux Unix DE-k meg jobbak, több szinten is, és persze nem csak a DE-k meg a WM-ek, hanem más is. Ezek szemlélet beli különbségek, de ezek a különbségek számítanak igazán (integrálni jól tud az M$ ;) ez vitz volt: mert szerintem pont emiatt nem is kell integrálni, és ez nem előny hanem hátrány!). Amúgy mély elemzésekbe ezen fórum keretein belül nem nagyon tudnánk bele menni úgy hogy hadjuk :( A lényeg, igen szerintem a KDE tudja a legtöbbet mint DE, és igen utána meg a Gnome, ha funkcionalitást nézünk és mondjuk az XP-hez hasonlítjuk, amúgy meg mindenki nyilván azt használ amihez hozzájut, és vmenyit ért hozzá, meg esetleg tetszik neki... Nekem most az XFCE4 tetszik , előtte a GNOME, előtte az FWVM2, az elött meg a KDE, az elött meg nem tetszett de a windows-t használtam... A lényeg szerintem a szemlélet és az architektúra, ebben nagyon gáz szerintem a windows, a .NET azért javított a helyzeten, hiszen a java egy nagyon jó szemlélettel rendelkezik, de ez megint más tészta :) Az hogy az OS-eiket az M$ így össze csapja, és nem látok rajtuk komoly arch tervezést az egyszerűen bűn... De azért meg fogom nézni a Longhorn-t, ha időm engedi, de mondjuk már a Win2k3-at is csak futva néztem meg... De csak azért, hogy ne csak személyeskedjek ;), ha vki olyasmivel dicséri az M$-at ami szerintem nem igaz.