• exac
    #73
    Szerintem veszélyes az MI. Az ember van olyan lusta, hogy alkot olyan gépeket, amik talán majd jobbak és gyorsabbak lesznek saját magánál, csakhogy ne kelljen dolgozni. Teljesen el tog tunyulni az emberiség. Lehet, hogy 200 év múlva már csak aggyal rendelkező, robotok által talicskában tologatott nagy darab hájtömeg lesz az emberiség. Én inkább dolgozok mint nagyapáink, élek 70-80-90 évet mint nagyapáink, és tervezek olyan robotokat, amik bár intelligensek, de nem rendelkeznek mesterséges intelligenciával. Miért kell robot? Mert egy robotot nem kell megfizetni? Egy robot nem beszél vissza? Egy robotnak nem kell kaja? Inkább robotok fejlesztére költünk kétszer annyi pénzt, semhogy feleannyi pénzből megszüntethetnénk az afrikai, vagy egyéb elmaradott országok földi pokol mivoltát, ahol az emberek az üres ABC előtt halnak éhen, amerikai túrista-kalandoroktól kapott USdollárral a kezükben...

    Ez mondom úgy, hogy én is RobotFan vagyok, terveztem (és tervezek) robotokat, de szerintem mindennek van határa...