• dez
    #167
    "a 32 MB ram egy os és pár alkalmazás futtatásához nem elég, minimum 128-256 MB kell"

    Hát, az AmigaOS-nek 1MB is elég volt erre (Windows-nál jobb GUI-val [és itt nem az OS1.3-ra kell gondolni, hanem egy egyénien felskinnelt 3.0-ra], megfelelő sebességgel futó általános programokkal - persze brute-force-ban sokkal gyengébb volt, mint egy mai PC, tehát pl. a renderelés [ami itt jelent meg először] szerényebb és lassabb volt, de már az is volt; na jó, ahhoz már kellett 4-8MB is :p ), 32MB-ban már sok tekintetben olyan környezetet lehetett teremteni, mint egy mai PC (email, browser, stb. - a lényegi különbség, hogy pl. egy jpeg kép nem egy tizedmásodperc alatt töltődött be, hanem 2-3). A PC-nél igen nagy mértékű a pazarlás az erőforrásokkal. Persze, néha hasznos munkát is végez a jelentős teljesítmény. Csak ugye könnyebb úgy fejleszteni, hogy tojunk az erőforrás-kímélésre, stb., ezért így alakult.

    "a régi amigas rendszerekhez viszonyitottam és nem vettem figyelembe a pc-s technologia elörehaladtát"

    Az talán hiba volt, mert sok dologra kell ma a komoly brute-force (szép lenne, ha nem töltődne be egy jpeg kép egy tizedmásodperc alatt, nem röpködnének az xvidek, gigabájtok másolása ma is lassúcska, ott van a játékok nagyon komoly teljesítményigénye, stb.). (De azért áll, amit fent írtam.)