Építőművészet
  • G_ArchAngel #35
    a legjobban akkor jársz, ha egy olyan céghez mész, akik a tervezés mellett kivitelezést is vállalnak, vagy legalább a felügyeletét...

    a pályám kezdetén egy olyan garázsirodában voltam, ahol szerencsére építőanyag forgalmazás és kivitelezés is volt, így a prospektusok pakolgatása mellett megtanultam az habarcs-szánkó használatát vagy koszorú vasalatot készíteni...
    Nem kellett volna, de érdekelt...

    Azóta nem tervezek olyan sok hülyeséget, mióta láttam kivitelezéseket:)

    Az, hogy nem akarsz beállni a sorba?
    Ha megakarsz élni a tervezésből, akkor beállsz - és minden különleges igényű ügyfél kicsit karácsonyi hangulatot fog benned ébreszteni...

    Tudom, 10 éve nyomom az ipart - 2 hónapja lakom ebben a faluban, és helyi építéshatóság vezetője úgy bízza rám a munkákat, mintha 10 éve ismernénk egymást...
    Nincs diplomám, de megtudom mondani, hogy miért kivitelezhetetlen az a lábazati szigetelés, ami a gyártó katalógusában van...

    Míg nem veszel rész egy mosonmagyaróvárihoz hasonló sorház kivitelezésén, addig nem érted meg, hogy a magyar építőipar nincs felkészülve a faszerkezetű/burkolatú szerelt falak kivitelezésére - javarészt...