• valamit
    #7
    Én pont azért írtam, hogy aki érdeklődik az járjon utánna. (Ne egyből úgy álljon hozzá mindenki, hogy azt itt aztán nem lehet, mert akár lehet is.) Egyrészt különböző feladatra különböző Mac lehet a megoldás is, másrészt ha valaki utánnajár az általad említetteknek, akkor tudja felmérni, hogy igazán hiányzik e neki valami ezekből, vagy esetleg akár meg is tudja oldani. (Ugyanis ez is megesik, tudok rá példákat.)

    Innentől a teljesen magánvéleményem és nem is szívesen írom le, de... (tudni kell, hogy én nem PC-n nőttem fel és sajnos egyedül a Mac "áll" (O.K. meg a PC) ma már abból a korból... Továbbá az a véleményem a sokszínű számítástechnika nyujt egyfajta biztonságot (vírusok, spywarek ellen), versenyt (egymással), fejlődést (a verseny különböző eredményei által) is): Mo-n. a legállis szoftver használat (PC-re is) alacsony (tán még a Mac a legalizált szoftverek/futó szoftverek terén jobban is áll). Akkor meg, amikor az illegális fájlecserélők napi szinten vannak a hírekbe, mint világszintű társadalmi probléma, akkor meg szerintem nem járok távol az igazsággal, ha azt mondom a neten gyakorlatialg mindent megtalál Mac-re is, aki keres. (Isten őrizz, hogy erre biztassak valakit is.) Ha valakinek meg van pénze hozzájuthat Mac-es szoftverhez is, legálisan, itthon is. (Vannak stúdiók, iskolák Mac-es gépekkel is, hozzá programokkal, egyikről se hallomásból beszélek.) Ha meg van/lesz netje is a felhasználónak, rendelhet országhatáron túlról is programot, akár. Hozzáértő szakember, ez így van, kevés van (ergo az ilyen: Érték, tán még a határokon kívül is...), és ez csak akkor fog változni, ha nem a negatívumait hangsúlyozza mindenki, hanem megismerkedik vele és dönt. (Először nyilván még kevesen döntenek úgy, hogy O.K., legyen Mac.) A sajtóról meg annyit, hogy kissebb a Mac sajtó, de a neten azért találni infót (ha van net, a heti/havi papír sajtó infóira nem sok szükség van PC-nél se). A kevesebb sajtó/oldal meg lehet, hogy éppoly jól informál, csak egyrészt kissebb piaci szegmensről, másrészt kissebb redundanciával, (viszont a döntés is egyszerűbb.) Végül: ez már nagyon messzire vezet, de minnél többen vesznek Mac-et, annál nagyobb lesz például a sajtója, annál több szoftver forgalmazója lesz, stb.;) Azok alapján az indokok alapján amit írtál szerintem nem szabadna lebeszélni az embereket a Mac megismeréséről, mert az mind csak következménye annak, hogy jelenleg szinte csak a PC létezik az emberek fejében... És végül: Think different ;)