Ubuntu Linux
  • gothmog
    #11392
    Azt nem tudom, hogy ő miért, én pl. azért mert a cinnamon pl. UX-ben nincs olyan messze a windows asztaltól, mint pl. a unity. Szóval aki windowsról jön, és nem akar belemélyedni -én meg nem akarok tovább a windowsa rendberakásával szopni-, az mint-cinnamont (18.3) kap. Ha kéri. Aztán van még a kompatibilitás. Asszony régi laptopjában Gef-Go7400 videóvezérlő van. Ubuntuból a 14.04-es volt az utolsó ami elindult rajta. De az is csak a noveau driverrel, diavetítés stílusban. Az NVidia bináris telepítése után automatikusan elpusztult. Újabbak már a telepítőnél elakadnak. Mai linuxok közül próbáltam sokat, ubuntut is másik DE-vel, mind használhatatlan volt. Már arra gyanakodtam, hogy a videovezérlő betegeskedik, de a mint-cinnamon 64 bit simán települt, és hiba nélkül megy a bináris nvidia driver is, a gép értelmesen használható. Szóval az asztali gépen Ubuntu van, az egyik notin mint, a netbookon meg lubuntu. Mert azzal működik.

    Ezért kérdeztem a truckert hogy mégis mire telepítette, mert lehet hogy hasonló cipőben járunk, és mert azt elfelejtette közölni. lásd:"a 18 rendesen mukodik, de szaggat mint az allat". szóval az én megoldásom az lehetne hogy tegye fel az utolsó mint-cinnamont, a 64-biteset (a tapasztalatom szerint stabilabb mint a 32-es), aztán telepítse a zárt nvidia drivert, ha olyan videovezérlője van. (amit nem tudunk) De szerintem már feladta, és nagy ívben tesz mindarra, amit itt vakerászunk.