Ubuntu Linux
  • mousee
    #11382
    Sajnos nem sikerült a linux alatti varázslat, de azért leírnám hogy jutottam a végére:

    1. Linux alatt nem tudtam életet lehelni a quicksync-be (i5 2400), egyszerűen meghalt a handbrake. Sima x264/x265 menne de csak prociból viszont mivel relatíve régi VHS anyagokról van szó ezért nálam belefért volna a minőségromlásért cserébe az idő/energia nyereség.

    Végül windows alá találtam a vidcoder programot ami egy frontent a handbrake-hez és tud batchben könyvtárstruktúrát megtartva majd a kész fájlokat törölve konvertálni.

    Tesztképpen csináltam egy teszt x264/x264qsv/x265 példát, nemsokára körbejárom vele a rokonság tévéit hogy mit esznek meg. Ha csak az x264-et akkor letolom QSV-be az egészet, így is ha sikerül a dolog akkor 8-10 winyót rendbe kell raknom, nem mindegy hogy két nap vagy két hét mire végez csóri gép :)

    Ha az x265 is megy akkor viszont bájbáj QSV, minden megy szépen ebbe, a kis gép meg izzad heteken keresztül, cserébe csomó helyet felszabadít ami ugye alapvetően nyígás tárgya szokott lenni a rokonság körében :)