• Pink Tiger
    #138
    hát az az igaszság hogy én most láttam csak a filmet,
    év elején elolvastam a könyv első száz oldalát de nagyon nem tetszett, kicsit vontatottnak éreztem és letettem
    ami persze nem jelenti azt hogy maga a könyv esetleg nem jó

    persze nagyon örültem amikor megnéztem végre filmen és őszintén nagyon kiváncsi voltam, én is előítéletektől mentesen vágtam bele, nem olvastam róla se pozitív, se negatív kritikát
    egyedül annyit tudtam róla hogy nagyon sok pénzből készült

    amikor megnéztem már az elején idegesítően rossznak találtam a jeleneteket benne, egyetértek azokkal akik szerint a színészek kritikán alul teljesítettek, szinte mindenki, a gyerek szereplők végképp, a főhős kiváltképp!!!

    a jelenetek borzasztóan mesterkélt és teátreális elemekkel voltak tüzdelve, amitől egyáltalán nem tudtam valsóágosnak értékelni, belélni magam, folyton az járt az eszemben hogy tehetségtelen ember rendezte, vagy a rendező nagyon elrontotta, úristen ez bűnszar... és hasonlók

    mire végignéztem mindezzel együtt türelemesen és meghallgattam a lezáró konklúziót ami végképp rosszul fogalmazott és rosszul előadott gondolatvolt... nos kész voltam

    szerintem iszonyatosan rosz filmet sikerült csinálni a filmből, aki ennek ellenkezőjét gondolja, pl lentebb olvastam olyat hogy mennyire jó színészi alakítások voltak benne és hasonlók, vagy azóta olvastam hogy a főhős kisrác mennyire ügyes színész gyerek... egyszerűen nem is értem hogy lehet ilyeneket gondolni, hogy lehet hogy nnek ellenkezője nem süt meg mindenkit?

    na mindegy, félreértés ne essék, a könyv lehet hogy jó, és a filmből is kiderült hogy maga a történet egy érdekes szomorú történet, kiváltképp mert valaki mindezt valóban megélte... szörnyű belegondolni is...
    de a filmet nagyon rosszra csinálta koltai és ez csak miatta van, rendezői alkalmatlanság (többet nem fog rendezni, legalábbis nemzetközi szinten biztos senkit nem fog érdekelni)

    engem személyszerint felháborít hogy egy nobel díjas történetből egy ennyire rossz film született egy ennyire magas költségvetéssel...

    nevetséges