Chelsea Fan Club
-
#14742
Ferguson: Hagyjátok békén Felipé-t!
A Scolari vezette Kékeket az utóbbi hónapokban számtalan kritika, piszkálódás és gúnyolódás éri. A brazil trénernek már a vészharangokat kongatták, kongatják, s állítólag szilveszterkor még egy válságértekezletet is összehívtak a londoniak vezetői. Scolari azonban maradt, de a sajtó most sem áll le, szokásos meccs előtti tippeikben egyértelműen a United az esélyesebb.
Az ellenfél legendává vált trénere, Sir Alex Ferguson úgy érezte ezt nem hallgathattja tovább - mert a sajtó ugyanezt vele és a Manchester Uniteddel is megcsinálta - s kikelt magából. Szerinte Luiz Felipe egy nagyszerű edző, akire eddigi munkája során semmi panasz nem lehet. Az, hogy az utóbbi időben nem megy a csapatnak, szerinte másban kell keresni...
"Scolari bámulatos ember és egyéniség is. Rengeteg tapasztalattal rendelkezik, ami a Világ bármelyik futball bajnokságában megállná a helyét"-idézte a Sky Sport News a skót szakembert.
"Eddig a Világ talán két legjobb futball válogatottját is irányította( brazil, portugál). Itt mindenhol fejlődött, más kultúrákkal ismerkedett. Ezek egy menedzser életében nagyon fontosak."
"Ezek mind segítenek neki, hogy a helyes úton menjen csapatával együtt."
"A Chelsea-ben is csak egy kis időre van szüksége. A keretben minőségi, Világklasszis játékosok vannak, csak talán még nem találták meg a közös nevezőt egymás közt."-fejezte be.
A Man United és a Chelsea Vasárnap 17 órakkor játszanak egymással az Old Trafford gyepén. Aki nyer, az nagy lélektani előnyre tesz szert, s ez a végkimenetelben is létfontosságú lehet.
Forrás:www.goal.com
----------------------------------------------------------------------------
A portugál védő elhallgattatná a kritikus hangokat!
A "kékek" jelenleg három ponttal vannak lemaradva a ligaelső Liverpool mögött, hétvégi ellenfelük, a Manchester United hátránya ellenben hét pont, bár ők két meccsel kevesebbet játszottak.
"Ezen a héten már pozitív változást tapasztaltam az edzéseken a társak hozzáállásában. Semmi esetre sem szeretnénk kikapni az Old Traffordon, s ehhez a legjobb formánkat kell hoznunk. Nem zavar, hogy nem minket tartanak a meccs esélyesének, mert ezzel nagy nyomást helyeznek ellenfelünkre is." - mondta Carvalho a Daily Starnak.
---------------------------------------------------------------
Anelka a csapatba követeli Drogbát!
Kemény tele volt a Chelsea-nek. Bár jelenleg második helyen állnak az angol első ligában, valójában nem ennyire fényes a helyzet. Utóbbi tíz meccsükből - mindent beleszámítva - csak hármat nyertek meg. A hétvége sem kecsegtet könnyű bajnokival: a kékek az Old Traffordra látogatnak, a Manchester United otthonába.
Sokan a gyenge játék egyik fő okaként a rúgott gólok hiányát említik. Luiz Felipe Scolari, a Chelsea brazil vezetőedzője ugyanakkor ragaszkodik azokhoz a csatárokhoz, akiket rendszeresen bevet, Nicolas Anelka - a Scolari-éra egyik nagy nyertese - szerint azonban ennél sokkal nagyobb tűzerő van a csapatban.
A góllövőlistát vezető francia csatár azonban a minap úgy nyilatkozott a Mirrornak, hogy hiába lőtt 14 gólt az eddigi húsz fordulóban, ő valójában nem is igazi befejező csatár. "Nekem leginkább a befejező csatár mögötti poszt fekszik, mint a francia válogatottban." - nyilatkozta Anelka. "Remekül érzem magam Thierry Henry vagy Karim Benzema mögött."
"A legjobb az lenne, ha a klasszikus 4-4-2 felállásban tudnánk játszani. Ketten elöl játszhatnánk Didier Drogbával, én közvetlenül mögötte."
Anelka hozzátette, ideje elengedni a pórázról az elefántcsontparti játékost, és hagyni, tegye azt a pályán, amihez a legjobban ért. Már csak azért is érdemes ezen elgondolkoznia a brazil szakembernek, mert többször is hiába kért pénzt a vezetőségtől játékosvásárlásra. Roman Abramovics jelezte: erre most nincs keret, a Chelsea-nek ezzel a játékoskerettel kell gazdálkodnia.
--------------------------------------------------------------------
C’mon Chelsea!