Chelsea Fan Club
-
#1232
Április elején lesz bajnok a Chelsea
José Mourinho, a Chelsea menedzsere szerint a bajnoki cím megszerzésének idõpontja: április 9., a West Ham elleni találkozó napja. A szakember szavára lehet adni, tavaly a pontvadászat felénél mondta meg, mikor szerzi meg a bajnoki címet csapata.A Chelsea jelenleg 15 pont elõnnyel vezeti a pontvadászatot a második helyen álló Manchester United elõtt, és kisebb csodának kellene történnie, hogy elveszítse vezetõ pozícióját.
José Mourinho szerint az üldözõkön már a csoda sem segíthet, az egyedüli kérdés az lehet, mikor biztosítja be matematikailag is az elsõ helyet a gárda. A menedzser úgy számolt, hogy nyolc gyõzelemre van szükség az ünnepléshez, és mivel az üldözõk is vesztenek még pontokat, öt fordulóval a befejezés elõtt, vagyis április 9-én, a West Ham elleni bajnoki után Lampardék bajnokként vonulhatnak le a pályáról.
A portugál edzõ 2004 karácsonyán jelentette ki, hogy 2005. április 30-án nyeri elsõ angol bajnokságát, és igaza is lett, a Chelsea aznap, a Bolton elleni gyõzelemmel bebiztosította elsõségét.
